Як освоїтися в новому колективі.

В деяких колективах новачок перший час почуває себе як у джунглях. Все причаїлися за деревами і спостерігають: чи зможе він розпалити багаття, добути їжу; як проводить час, як реагує на небезпеку; веселий він чи нудний, чи готовий чимось ділитися. Поступово люди розслабляються і починають проявляти відкритість. Поки цього не сталося, треба демонструвати навички виживання.
Інструкція
1
Влаштуйте на роботі пункт спостереження. Нехай ваш перший день почнеться раніше, ніж у інших співробітників. Прийдіть за півгодини, приведіть себе в порядок, щоб не довелося це робити при всіх. Займіть робоче місце, а якщо його ще немає, розташуйтеся в комфортній зоні, звідки добре видно входять у приміщення. Намагайтеся не сідати за чужі столи, бо це можуть розцінити як вторгнення в особистий простір. В крайньому випадку, поставте стілець збоку біля столу, де не лежать ніякі документи. Ні в якому разі нічого на столі не пересувайте.
2
Спостерігайте, як приходять люди і починається робочий день. Щоб робити це нишком, а не роздивлятися вхідних, можете читати книгу або щось писати. Коли до приміщення заходить нова людина, привітайтеся, посміхніться і продовжуйте займатися своєю справою. Ця маленька інсценування зайнятості допоможе вам почувати себе впевнено і продемонструє оточуючим, що ви людина незалежна; вони будуть придивлятися.
3
З'ясуйте ритуали для новачків. Під час обідньої перерви підійдіть до колеги, який симпатичний, і запитайте, чого зазвичай очікують від нових співробітників в неробочий час. Десь прийнято, щоб людина принесла торт до чаю. Десь хочуть, щоб новачок просто розповів про себе. В інших місцях взагалі немає ніяких ритуалів або звичаїв. У кожному разі, людям подобається відзначати свята чи події. Скажіть співрозмовнику, що завтра принесете торт або фрукти в честь влаштування на роботу. Їжа об'єднує людей, навіть якщо вони належать до різних угруповань. Наступного дня вас чекатимуть з нетерпінням, що допоможе швидше влитися в колектив.
4
Поцікавтеся нюансами робочого розпорядку. Якщо прийнято затримуватися після офіційного закінчення робочого дня, доведеться цього підкоритися, хоча б перший час. Тому не плануйте особистих справ, а якщо треба забрати дитину з садка або сходити після роботи в магазин, нехай поки це роблять інші члени родини. Через кілька днів ви зорієнтуєтесь в обстановці і зможете вбудувати роботу в звичайне життя. Поки ж треба уникнути косих поглядів з боку інших співробітників.
5
Поспостерігайте за манерою одягатися. Намагайтеся дотримуватися стилю, прийнятого в колективі.
6
Дізнайтеся, хто з ким дружить. Протягом декількох днів ви зрозумієте, хто за кого стоїть горою. Вибирайте друзів, з якими легше досягати результатів, рости у своїй справі і більше заробляти.
7
Проявляйте ініціативу, коли можете комусь допомогти.
Зверніть увагу
Якщо відчуваєте, що обстановка в колективі напружена і кожен сам за себе, спостерігайте за людиною, яка більш успішний, ніж інші. Попросіть у нього поради, як вам досягти подібних результатів.