Як відповісти на питання, чому ви вибрали цю професію. чому ви вибрали професію прикордонника.

Найчастіше з питанням про причину вибору професії стикаються відомі люди, а також здобувачі на вакантну посаду під час співбесіди з роботодавцем. Якщо знаменитість може поставитися до такого питання легковажно, то людині, яка бажає вступити на роботу, «неправильний» відповідь може обернутися відмовою у працевлаштуванні.
Інструкція
1
Продумайте відповідь заздалегідь, до початку співбесіди. Необхідно заготовити кілька варіантів відповіді. В ході співбесіди зрозумієте, який варіант більш доречний.
2
Якщо роботодавець розмовляє в суто діловому тоні, спілкується сухо і тільки по суті, відповідайте в тій же манері. Скажіть, наприклад, що обрана професія максимально відображає ваші інтереси і ви розглядаєте її як найбільш перспективну.
3
Якщо помітили, що роботодавець намагається створити доброзичливу атмосферу, спілкується жваво й емоційно, робить абстрактні зауваження, що не відносяться безпосередньо до роботи, також будьте відкритим, відповідайте розгорнуто. Достойно прозвучить відповідь із згадкою: - дитячої мрії, інтересів, захоплень. Ця відповідь особливо хороший, якщо йдеться про творчу роботу; - знаменитих представників професії, які надихнули на вибір спеціальності; - батьківського авторитету. Скажіть, що батько працював за цією професією, і ви, прагнучи бути схожим на нього, над вибором іншої професії навіть не роздумували.
4
Намагайтеся дати правдиву відповідь, однак не називайте причини вибору професії, які представлять вас в невигідному світлі. Не варто говорити про те, що навчальний заклад вибирали за ступенем його близькості до будинку, а спеціальність і зовсім визначили навмання. Не сумнівайтеся, що після такої розповіді перед уявним поглядом роботодавця ви постанете людиною, яка шукає необтяжливий джерело стабільного заробітку.
5
Якщо бачите, що роботодавець наділений почуттям гумору, жартує, немає нічого поганого в тому, щоб і самому блиснути дотепним відповіддю. Тим не менш, не варто відповідати, що більше ви нічого не вмієте. Придумайте жарт, яка все ж дасть зрозуміти роботодавцю, що ви любите роботу, готові розвивати й удосконалювати навички.
Корисна порада
Задаючи питання, роботодавець прагне з'ясувати, яка ваша мотивація до праці. Відповідайте відповідно.
Резюме являє собою короткий портфоліо вашої трудової діяльності. Також з нього роботодавець дізнається про ваші здібності, життєвих цілях і пріоритетах, успіхи на минулих робочих місцях. Відповідати на запитання резюме необхідно відповідно до реалій вашого трудового досвіду.
Вам знадобиться
  • - трудова книжка;
  • - паспорт;
  • - рекомендації з минулих місць роботи.
Інструкція
1
Заповніть перший блок питань, що складається з ознайомчою інформації про вас. Обов'язково правильно вкажіть контактні дані. При позитивному рішенні роботодавець точно зможе з вами зв'язатися. При необхідності проставте умови для зв'язку, наприклад, детально визначений час доби.
2
Заповніть блок про колишніх місцях роботи. Вказуйте їх, починаючи з самого останнього. Якщо всі дані зафіксовані в трудовій книжці, звіртеся з нею. Зверніть увагу, що краще, якщо попередні місця будуть по тематиці якнайближче до передбачуваної вакансії. Чи не замовчує про досвід роботи, не зазначений у трудовій книжці, але аналогічний нового місця. Сьогодні роботодавці не так активно звіряються з зафіксованими даними. Їх більше цікавить справжній досвід роботи здобувача, особливо якщо у нього є хороші рекомендації.
3
Велика увага звертається на питання про відхід з попереднього місця роботи. Зрозуміло, що в резюме ви вкажете «за власним бажанням». Але менеджери з персоналу обов'язково поцікавляться справжніми причинами відходу. Не варто розповідати про деспотичний начальстві, з яким ви не зійшлися за поглядами. Майбутній роботодавець заздалегідь розраховує ситуацію, як і що ви будете говорити про нього. Краще скажіть, що в попередній компанії, на жаль, в даний момент не передбачається місця для вашого кар'єрного росту, і ви боїтеся розгубити весь свій робочий потенціал.
4
Чесно відповідайте на питання, що стосуються ваших особистих цілей. Обов'язково говорите про те, що хочете мати стабільний хороший заробіток і можливості його підвищення. Багато компаній вважають, що таке орієнтування співробітника є для нього хорошою мотивацією. Також не забудьте згадати про реалізацію своїх ділових якостей і творчого потенціалу.
5
Складним для здобувача стає питання «Чому ви вибрали нашу компанію?». Для відповіді на нього, заздалегідь вивчіть історію фірми, галузі діяльності та перспективи, що надаються для вашої спеціальності. Тоді відповідь на таке питання буде очевидним: тому що компанія надає широкі можливості для роботи за моїм профілем.
6
Відповідаючи на питання резюме, будьте лаконічні, точні, не зменшує, але і не прагнете перебільшувати свої таланти. Вказуйте рівень володіння програмами, іноземними мовами відповідно до реальністю. На співбесіді роботодавець може, наприклад, перейти на зазначену мову. У разі, якщо рівень володіння в резюме був завищений, ви опинитеся в невиграшною ситуації.
7
При відповіді на питання про ваших сильних і слабких сторонах будьте також відверті з роботодавцем. Максимум від вас вимагається назвати по три якості в кожній категорії. Проаналізуйте посаду, на яку претендуєте. Назвіть точно позитивні якості, характерні для неї. А ось негативні моменти уявіть так, щоб на даному місці вони мали вигляд позитивних. При цьому активно використовуйте синоніми. Наприклад, надмірна балакучість є комунікабельністю, а цікавість - уважністю до деталей.