Як зберігати нитки муліне.

У процесі зберігання кінці муліне можуть заплутатися в міцний вузол, тому на час перерви в роботі краще поміщати їх не в пакет, а в спеціальну коробку або шкатулку для рукоділля.
Інструкція
1
Зберігайте муліне в тому вигляді, в якому ви його придбали - в акуратних моточків, схоплених у двох місцях паперовим паском. По-перше, ви в будь-який момент можете відмотати нитку необхідної довжини, по-друге, якщо нитки схоплені пасками, вони не переплутаються. Перед тим, як покласти моточків в скриньку для рукоділля або шкатулку, переконайтеся, що паперові пояски розташовані не у країв, так вони можуть зісковзнути. Складайте моточків в одному напрямку. Якщо довжина нитки вже недостатня, і товщина мотка така, що пояски зісковзують, зігніть його навпіл, закріпіть паперові смужки і зберігайте в такому вигляді.
2
Придбайте спеціальні бобіни або шпулі для муліне, на них легко намотувати нитку. Також на таких виробах є спеціальне місце, де можна підписати відповідний номер та найменування виробника. Зберігайте намотані на бобіни муліне в коробці або скриньці, ємність якого розділена на відсіки. Для того щоб виготовити бобіни самостійно, використовуйте матеріал, з якого зроблені гімнастичні килимки. Чи не намотуйте муліне на картон, щоб не деформувати плетіння ниток. Такий спосіб особливо хороший, якщо потрібно зберігати невеликі залишки ниток, розрізані нитки муліне можна намотати одна на іншу.
3
Виготовте нітедержатель. Для цього пробийте дироколом отвори по краю картону - це може бути листівка або частину коробки від взуття. Складіть розрізані нитки навпіл, утворену петлю введіть в отвір, а кінці муліне заправте в петлю і підтягніть. Підпишіть найменування виробника і номер кольору. Цей спосіб зберігання гарний, якщо нитки вже розрізані, але є у нього і мінус - довгі кінці можуть сплутати між собою. Тому можна складати нитки кілька разів, щоб кінці були покороче, а отвори в картоні зробити побільше.
Питання про те, як правильно зберігати нитки , актуальний не тільки для професійної швачки, а й для будь-якої господині. Якщо просто звалити їх в одну купу, додавши туди ж голки, ножиці, наперсток, булавки, то дуже швидко все це змішається в трудноразделімий ком. Щоб цього не сталося, необхідно нитки зберігати окремо в спеціальній ємності.
Вам знадобиться
  • Коробка з-під взуття, коробка з-під цукерок, лист картону, лист фанери, шурупи, дерев'яна дошка, шматок тканини, голка, нитки, шнурок
Інструкція
1
Візьміть звичайну коробку з-під взуття. Якщо ниток у вас мало, підійде невелика коробка з-під дитячих черевик. Вставте всередину коробки кілька картонних смужок, щоб вийшли перегородки. Якщо смужки надрізати і з'єднати між собою, то вийде відмінний сховище для ниток з безліччю осередків.
2
Зшийте зі шматка щільної тканини мішечок. Верхній його край подверніте всередину на ширину 2-3 см і прострочіть. Зробіть проріз в отриманому кільці і всуньте туди шнурок. Складіть нитки в мішечок, щільно затягніть горловину.
3
Візьміть дерев'яну дощечку. Виконайте в ній на рівній відстані отвори, в які вставте довгі тонкі брусочки, схожі на олівці. Щоб брусочки добре трималися, зробіть отвори точно за розміром і промажте їх силіконовим клеєм. Має вийти пристрій, схожий на сходи без одній вертикальній поперечини. На кожну «сходинку» надіньте котушку з нитками.
4
Оберіть таку коробку з-під цукерок, де осередки мають прямокутну форму. Бажано, щоб вони збігалися за розміром з котушками ниток. Складіть туди нитки . Так все нитки будуть у вас завжди на виду і ніколи не переплутаються між собою.
5
Візьміть аркуш фанери розміром 50 * 50 см (розміри можуть бути довільні). З однієї зі сторін вкрутіть в фанеру шурупи такої довжини, щоб з іншого боку фанерного листа вони виступали приблизно на 7-10 см. На шурупи надіньте котушки з нитками або розвісьте нитки муліне. Фанерний лист можна повісити на стіну. Якщо ниток багато, то таких «держалок» можна зробити кілька і скласти їх один на одного в горизонтальному положенні.
Зверніть увагу
У котушок з нитками є одна неприємна особливість: навіть будучи акуратно складеними у швейний мішечок, вони рано чи пізно розмотуються і переплутуються. Щоб цього не сталося, можна котушки з нитками обернути один раз тонкою смужкою скотчу.
Корисна порада
В швейних магазинах продаються спеціальні коробочки для рукоділля. Найчастіше це пластмасові або дерев'яні валізки зі спеціальними відділеннями для зберігання ниток, ножиць, голок. Можна скористатися ними.