Як читати книги формату djvu. Як відкрити скачала книгу.

Одним з популярних форматів електронних документів (в тому числі і книг) є djvu. Разом з тим, робота з ним не підтримується штатними засобами операційних систем. Для читання подібних файлів потрібно установка додаткового програмного забезпечення.
Інструкція
1
Першим варіантів читання книг у форматі djvu є використання спеціальних програм. Серед них виділяють наступні програми: - WinDjView (http://windjview.sourceforge.net/ru/); - STDU Viewer (http://www.stdutility.com/stduviewer.html); - DjvuReader (http://djvu-soft.narod.ru/opendjvu/); - DjVu Fancy Viewer і т.п.Как правило, додатки для читання файлів djvu розповсюджуються безкоштовно, тому дистрибутив програми можна завантажити з інтернету. Завантажте інсталяційний файл, після чого двічі клікніть по ньому, виберіть папку для установки, потім натисніть на кнопку «Встановити». Дочекайтеся закінчення процесу.
2
Запустіть встановлену програму. Виберіть у меню «Файл» -> «Відкрити». У вікні провідника знайдіть папку, в якій розташована книга у форматі djvu, яку необхідно прочитати, клікніть по відповідному файлу та натисніть кнопку «Відкрити». Інший варіант відкриття файлу: за допомогою провідника операційної системи відкрийте папку з файлом книги djvu, клікніть по ньому правою кнопкою миші, виберіть пункт "Відкрити за допомогою» і виберіть ту програму, яка була вами встановлена.
3
Також для читання файлів у форматі djvu можна використовувати спеціальний плагін для веб-браузерів. Після його установки з'являється можливість перегляду djvu-файлів безпосередньо з інтернет-оглядача. Плагін носить назву DjVu Browser Plug-in і розповсюджується безкоштовно. Щоб його завантажити, відкрийте веб-браузер і перейдіть за посиланням http://www.caminova.net/en/downloads/download.aspx?id=1. У відповідних полях вкажіть тип операційної системи, бажаний мову плагіна і його версію. Після цього натисніть на кнопку Download. Після закінчення завантаження двічі клацніть по викачаного файлу для початку установки. Плагіном підтримуються такі браузери як Internet Explorer 5 і вище, Mozilla Firefox 3.5 і вище, Opera 10.0 і вище, Google Chrome 7.0 і вище.
4
Ще одним варіантів читання книг в djvu є використання спеціальних плагінів для переглядачів мультимедійних файлів. Як приклад може виступати безкоштовний додаток IrfanView і плагін для нього djvu.dll (http://www.irfanview.com).
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=7_3qlglzpiU
Електронні книги в наш час практично замінили паперові і з кожним днем стають дедалі популярнішими. Вони дуже зручні у використанні, не займають багато місця, а читати їх можна як на стаціонарних комп'ютерах і ноутбуках, так і на всіляких КПК, бук-ридерах або смартфонах. Єдина складність, з якою при цьому можуть зіткнутися недосвідчені користувачі, - це необхідність підбирати відповідні програми для читання різноманітних форматів.
Інструкція
1
На сьогоднішній день одним з найбільш поширених форматів є DjVu. Назва його походить від французького виразу d? J? vu (вже бачене). Ця технологія спеціально розроблена для зберігання та читання відсканованих документів (книг, журналів, рукописів), що містять велику кількість важко розпізнаються формул і символів). Щоб мати можливість читати електронні книги в цьому форматі, насамперед, встановіть на свій комп'ютер спеціальну програму-рідер.
2
В даний час програм для читання і редагування файлів у форматі DjVu існує досить багато. Частина з них розповсюджується безкоштовно, частина на комерційній основі. Якщо ви плануєте лише читати електронні книги, не змінюючи самі файли, вам цілком підійде популярна програма WinDjView. Вона розповсюджується безкоштовно, легко встановлюється і не вимагає спеціальних знань у використанні.
3
Для того щоб встановити програму на свій комп'ютер, спочатку зайдіть на її домашню сторінку за адресою http://windjview.sourceforge.net/ru/і скачайте інсталяційний файл на свій жорсткий диск. Кнопка на скачування файлу розташована в правому верхньому куті страніци.Еслі ви використовуєте комп'ютер ні з ОС Windows, а Macintosh, виберіть там же відповідний файл установки.
4
Після закінчення закачування знайдіть у себе на вінчестері інсталяційний файл з назвою WinDjView-1.0.3-Setup.exe. Це саморозпаковується. Клацніть по ньому два рази лівою кнопкою мишки або виберіть опцію «відкрити» в контекстному меню при натисненні правої кнопки. У процесі установки програма запропонує вам вибрати мову інтерфейсу. За умовчанням пропонується російська, тому просто натисніть кнопку «згоден». Далі виберіть установку за замовчуванням (що включає додаткову установку "ЯндексБара") або вибіркову установку. Для цього переведіть прапорець у вікні, і натисніть кнопку "Далі". Після цього вашого вибору програма самостійно встановиться на комп'ютер.
5
Для того щоб у перший раз відкрити файл з розширенням djvu, запустіть програму і виберіть у її головному меню «Файл» опцію «Відкрити». Перед вами відкриється стандартне вікно Windows з переліком ваших папок і файлів, серед яких виберіть потрібний вам. Файл відкриється у вигляді відсканованої книги, яку ви можете читати як звичайну. Надалі всі інші файли з розширенням djvu будуть за замовчуванням відкриватися в цій програмі, досить просто клікнути на них мишкою.