Як вибрати дозвіл екрана.

Операційна сиcтема Windows дозволяє користувачеві самому встановлювати потрібне дозвіл екрана. Правильний вибір дозволу допомагає знизити навантаження на зір і забезпечує комфортну роботу на комп'ютері.
Інструкція
1
На вибір дозволу впливає кілька основних факторів. Перш за все, це розмір елементів екрану: чим вище дозвіл, тим вони дрібніші і тим вище навантаження на зір. На дозвіл екрана впливають і вимоги запускаються програм, багато з них відмовляються працювати при занадто низькому дозволі - наприклад, 800х600 точок. Зазвичай операційна система при установці сама вибирає найбільш оптимальний дозвіл екрана, але його можна налаштувати і самостійно.
2
Для вибору потрібного вам дозволу екрану в OS Windows XP відкрийте Панель управління: «Пуск - Панель управління», виберіть «Екран - Параметри». Рухаючи повзунок, встановіть необхідну вам дозвіл і натисніть "ОК". Вам буде запропоновано оцінити нові параметри і зберегти їх, якщо вони вас влаштовують. Відкрити вікно настройки екрану можна й іншим способом - клікніть правою кнопкою миші на вільному місці робочого столу і виберіть «Властивості».
3
Найбільш оптимальним для комп'ютерів з традиційним співвідношенням сторін екрану є розмір 1024х768 точок. Він забезпечує нормальну величину елементів екрану, цей дозвіл підтримується практично всіма програмами. Якщо у вас хороший зір, ви можете встановити і більшу роздільну здатність, аж до 1280х1024. Для ноутбуків і моніторів з співвідношенням сторін екрану 16: 9 найбільш зручним є дозвіл екрана 1366х768 точок.
4
Якщо використовуване дозвіл робить об'єкти на екрані занадто дрібними, ви можете змінити розміри тексту та інших елементів. Відкрийте: «Пуск» - «Панель управління» - «Екран» - «Параметри» - «Додатково» - «Загальні». Виберіть крупніший масштаб (кількість точок на дюйм). Врахуйте, що при зміні масштабу може порушитися відображення системних шрифтів. Якщо результат зміни масштабу вас не влаштує, поверніться до колишнього варіанта.
5
Для операційної системи Windows 7 налаштування дозволу екрану вибирається схожим чином. Щоб відкрити вікно налаштувань, клікніть мишкою в вільному місці робочого столу і виберіть в контекстному меню «Дозвіл екрану». Потім встановіть необхідні вам параметри і збережіть зміни.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=6GXrbF1vZEQ
Операційна система Windows дозволяє користувачеві легко міняти дозвіл екрана. Від вибору дозволу залежить як робота багатьох програм, так і зручність користування комп'ютером.
Інструкція
1
При установці операційна система Windows сама вибирає найбільш оптимальний дозвіл для використовуваного монітора. Вибір правильного дозволу екрану, насамперед, необхідний для комфортної роботи - при занадто високому дозволі елементи зображення виявляються досить дрібними, що призводить до підвищеного навантаження на зір. При низькому дозволі працювати теж незручно, так як елементи зображення виявляються занадто великими. Крім того, багато програм відмовляються запускатися при такому дозволі.
2
Для найбільш поширених 17-дюймових моніторів класичного співвідношення сторін 4: 3 найоптимальнішим є дозвіл 1024? 768. Якщо у вас хороший зір, ви можете виставити і більш високий дозвіл. Для екранів з співвідношенням сторін 16: 9 найкраще виставити дозвіл 1366? 768.
3
Для установки необхідного дозволу в операційній системі Windows XP відкрийте: «Пуск - Панель управління - Екран». У вікні, виберіть «Параметри» і перетягніть мишкою повзунок у потрібне положення. Натисніть «ОК». Відбудеться тимчасова зміна дозволу екрану - вам запропонують оцінити якість зображення і підтвердити його, якщо воно вас влаштовує.
4
Якщо якість погана, відмовтеся від збереження, дозвіл повернеться до первісного і ви зможете спробувати інший варіант. Пробуючи інші варіанти, звертайте увагу на правильні геометричні розміри зображення - воно не повинно бути витягнуто або стисло.
5
Для вибору дозволу екрану в Windows 7 просто клацніть правою кнопкою мишки в порожньому місці робочого столу і виберіть в контекстному меню «Дозвіл екрану». У вікні, в випадаючому списку виберіть необхідний дозвіл, перетягуючи мишкою повзунок і натисніть "ОК". Ви можете викликати вікно налаштувань і через Панель управління: «Пуск - Панель управління - Оформлення та персоналізація, Персоналізація і Налаштування дисплея».