Як розшифрувати аналіз мазка. аналіз мазок у жінок.

Кожній жінці хоча б раз у житті доводилося здавати аналіз мазка. Його результат, як правило, озвучує лікар-гінеколог. Аналіз мазка у жінки може бути в нормі, а може свідчити про будь-які проблеми з її здоров'ям. Розшифрувати аналіз мазка може і сама пацієнтка, звернувши увагу на наявність в ньому тих чи інших показників.
Інструкція
1
Наявність деяких показників в мазку свідчить про відсутність в організмі жінки будь-яких гінекологічних захворювань.
2
В нормальному мазку обов'язково повинен бути присутнім плоский епітелій (шар клітин, що вистилає шийку матки і піхву). Відсутність епітелію серед показників свідчить, як правило, про нестачу чоловічих статевих гормонів - естрогенів, а також про атрофії епітеліальних клітин.
3
Наявність 15-20 одиниць лейкоцитів також вказує на нормальний результат мазка. Невелика кількість лейкоцитів необхідно для того, щоб перешкоджати проникненню в статеві органи жінки будь-якої інфекції. Підвищений число лейкоцитів свідчить про наявність запального процесу в піхві (вагините або кольпите).
4
Нормальним можна назвати і той мазок, в якому в невеликих кількостях присутній золотистий стафілокок. Підвищений його кількість говорить, як правило, про запалення піхви або про ендометриті (запаленні слизової оболонки матки).
5
Про нормальної мікрофлорі піхви жінки свідчить наявність паличок в мазку. Інших мікроорганізмів, крім них, в мазку бути не повинно.
6
На наявність будь-якої інфекції в жіночому організмі вказує вміст у мазку чужорідних мікроорганізмів. До таких належать кулясті бактерії коки, дрібні палички - гарднерели, викликають дисбактеріоз піхви і гарднерельоз.
7
Симптомом дисбактеріозу піхви є і наявність в мазку «ключових клітин», що представляють собою клітини плоского епітелію, склеєні з гарднереллами.
8
Наявність в мазку грибка є ознакою кандидозу (молочниці). Безсимптомні стадії молочниці характеризуються наявністю в мазку грибка у вигляді спор.
9
Тріхомонади в мазку свідчать про прогресування у жінки такого захворювання як трихомоніаз.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=YIpfr51OM_g