Як оформити узголів'я біля ліжка. Узголів'я ліжка своїми руками.

Оформити стіну в узголів'ї ліжка в спальній кімнаті можна своїми руками. Цим дизайнерським прийомом ви вирішите відразу кілька завдань. Шпалери, до яких будуть притулятися подушки під час сну, залишаться чистими. Ви завжди зможете зручно спертися ліктем на нове узголів'я, якщо вирішите почитати книжку в ліжку. До того ж красиво декорована стіна може стати акцентної в інтер'єрі спальні.
Вам знадобиться
  • - меблевий щит або фанера;
  • - поролон;
  • - тканина;
  • - меблевий степлер;
  • - електролобзик;
  • - подушки;
  • - тканина для чохлів;
  • - карниз.
Інструкція
1
Саморобний м'яке ізголовьеОтделіте біля ліжка фабричне узголів'я, якщо воно є. Його можна взяти за основу нового, якщо вас влаштовує розмір і матеріал. Ще тверду основу можна зробити з меблевого щита, товстої фанери, ДСП. Зніміть необхідні розміри і випиляєте заготівлю електролобзиком. Нове узголів'я може бути пригвинчено до каркаса ліжка або закріплено на стіні. Для оббивки підберіть відповідний до інтер'єру текстиль, шкіру або шкірозамінник. Використовуйте для додання обсягу саморобному узголів'ю меблевий поролон. Якщо поролону під рукою не виявилося, то підійде синтепон або ватин. Просто згорніть їх у кілька разів для пишності. Закріпіть м'який наповнювач на твердій основі з допомогою двостороннього скотча.Вирежьте з тканини або шкіри заготовку для зовнішньої боку головах. Зробіть припуски не менше 10 см. Обтягніть матеріалом всю конструкцію, закріпивши краю із зворотного боку меблевим степлером. Можете створити візерунок на зовнішній частині головах декоративними гвоздиками або гудзиками. Прикріпіть готовий виріб до ліжка або на стіну.
2
Знімне ізголовьеУкрепіте на стіні в узголів'я ліжка карниз або декоративну штангу. Зшийте або купите кілька пишних подушок. Приготуйте для них знімні чохли. Ви завжди зможете їх поміняти або постірать.Прішейте до чохлам широкі петлі або довгі зав'язки. З їх допомогою подушки будуть кріпитися до карниза або штанзі.
3
Жорстке ізголовьеВипіліте узголів'я з меблевого щита або використовуйте готову панель, яка підходить за кольором до меблів в спальні. Дерев'яний щит необхідно покрити лаком чи фарбою, щоб він гармонійно вписався в навколишнє оточення. Закріпіть виріб на призначене місце. Декоруйте узголів'я світильниками або розписом, можна скористатися готовими наклейками.
Корисна порада
Замовте в меблевій фірмі високий ящик в узголів'я ліжка. На його стільницю можна буде складати різні дрібниці, а всередину прибирати зайві подушки і ковдри.