Як зшити піжаму.

Піжама складається з довгих штанів на гумці по лінії талії і вільної кофтинки, яка одягається поверх брюк. Фасон кофточки може бути будь-хто. В даному прикладі дан креслення викрійки кофтинки вільного покрою з перехідним плечем, на поличці дві кишені, спинка пряма, комір круглий, рукав короткий. Креслення викрійки на малюнках дані з цифровими показниками (розмір 30).
Вам знадобиться
  • Стеців тканина 1,70 м при ширині 1,50 м; дублерон 30 см при ширині 1,50 м; 3 гудзики, білизняна гумка; коса бейка 2,50 м (білого кольору або в тон до тканини)
Інструкція
1
Уважно побудуйте схеми викройок. Виріжте отримані викрійки. Складіть тканину всередину малюнком із згином вздовж всієї довжини. Розкладіть викрійки, пам'ятаючи про те, що кожній деталі повинно вийти по 2 штуки. Уважно дивіться, щоб розташування малюнка було правильним, а не "до верх ногами". Залиште припуски на шви 1,5 см і викрийте деталі.Із дублірона викрийте 1 деталь комірця і 2 деталі під застібку на полочкі.Деталі кокетки пришити до поличках. Шов обмітайте разом і застрочити на сторону полички. Зшийте плечової шов і раз'утюжьте его.Сшейте бокові шви, обмітайте їх і раз'утюжьте.Деталі з дублірона прокладете в згини застібки. Пристрочите, підгинаючи бічний край деталі. На правій поличці зробіть 3 петлі. На лівій пришийте 3 пуговіци.Подогніте низ кофточки і прострочіть.
2
Деталі комірця складіть разом, прокладете між ними деталь з дублірона. Обаботайте всі разом косою бейкой.Вшейте комірець в горловину піжамної кофтинки.
3
Деталі рукава трохи прісборьте по краю і обробіть косою Бейко. Зшийте бічний шов, обмітайте його разом і загладьте на сторону. Так само рукав трохи прісборьте по проймі і вшитої в пройму піжамної кофтинки. Шов обмітайте.
4
Сшейте внутрішні шви брюч, обмітайте їх і разгладьте.Сшейте крокові шви брюк, обмітайте їх і разгладьте.В останню чергу зшивайте бокові шви, обмітайте їх і разгладьте.Подогніте верх штанців, залишаючи місце для куліскі. Прострочіть. Застрочують не по всьому периметру. Залиште невеликий проміжок для того, щоб можна було вставити гумку. Вставте резінку.Подогніте і прострочіть низ штанців.
Зверніть увагу
Низ кофтинки та брючек можна обробити так само косою бейкой.Ви можете додати накладні кишеньки з закругленими нижніми куточками з власної викрійці. Вхід в кишеню підігніть і прострочіть, а нижній край обробіть косою Бейко.
Корисна порада
Якщо у вас не вистачає тканини на всю піжаму, можна зробити її комбінованої: штанці, рукава, комірець і кишеньки з однієї тканини, а саму кофточку з іншої тканини.