Чому відбувається зміна пір року. Як відбувається зміна року.

З давніх часів люди намагалися зрозуміти і пояснити різні природні явища - чому йде дощ, через що день змінюється вночі, чому відбувається зміна пір року. Але ще й зараз деякі люди думають, що зміна сезонів обумовлена віддаленістю Землі від Сонця. Насправді це не так.
Інструкція
1
Як вам, напевно, відомо, Земля знаходиться в постійному русі. Її обертання навколо своєї осі обумовлює зміну дня і ночі, швидкість обертання визначає довжину земних діб. Один оборот Землі по орбіті навколо Сонця - це один земний рік.
2
Земна вісь - уявна лінія, що з'єднує Північний і Південний полюс. Вона має певний кут нахилу до площини орбіти (площини екліптики) планети. Кут нахилу осі - величина постійна і становить 23,5 градуса. Земна вісь незмінно направлена в одну точку - на Полярну зірку. Саме наявністю кута нахилу осі планети до площини її орбіти і обумовлена зміна пір року.
3
Завдяки наявності кута нахилу земної осі до площини екліптики, одні і ті ж частини земної поверхні в різний час її руху по орбіті висвітлюються сонцем по-різному, тобто отримують різну кількість тепла і світла.
4
Частина року земля повернена до Сонця Північним полюсом, іншу частину року - Південним. Тобто, частину року Північна півкуля отримує більшу кількість тепла і світла і сильніше нагрівається. На території розташованої на північ від екватора весна і літо приходять на зміну зимових холодів. Південна півкуля в цей час приховано від прямих сонячних променів. Сонячні промені «ковзаючі» по поверхні Землі несуть мало тепла і на південь від екватора настає осінь і зима.
5
Оскільки кут нахилу земної осі не змінюється, то при подальшому русі планети по орбіті (тобто іншу частину року) нахиленим до Сонця виявляється Південний полюс. Південна півкуля отримує більше тепла і світла, на південь від екватора приходить весна. Північна півкуля, отримуючи менше сонячного світла, поступово остигає. На північ від екватора - зима.
6
Екваторіальна зона Землі постійно знаходиться під прямими сонячними променями тому на екваторі зміни пір року не відбувається.