Як виростити горобину.

Горобина відноситься до сімейства троянда. У середній смузі Росії вирощують понад 100 сортів горобини. Всі вони невибагливі у догляді, швидко розростаються і починають плодоносити на п'ятий рік після посадки. У їжу вживаються підморожені плоди або з них готують пастилу і компоти. У фармацевтичній промисловості плоди застосовують у складі настоянок, біологічно активних добавок і в полівітамінних препаратах.
Вам знадобиться
  • - саджанці або живці;
  • - горщики для вкорінення;
  • - родюча грунтова суміш;
  • - мінеральні комплексні добрива.
Інструкція
1
Вирощують горобину з живців або саджанців. Розмноження насінням дуже часто не дає результатів, оскільки в природі насіння сходить після того, як пройдуть через шлунок птахів. До того ж вирощування з насіння не гарантує сортності, плоди виростають дрібні і малопривабливі.
2
Підготовлені живці укоренити в родючому ґрунті в лютому. Систематично поливайте рослини і проводите 2 рази на місяць підгодівлі комплексними мінеральними добривами.
3
Проводьте висадку в похмуру погоду відразу після сходу снігу і прогрівання грунту до оптимальної температури. Також посадку можете виробляти восени в кінці вересня перед настанням стійких заморозків. Осінні посадки ретельно закрийте листям і оберніть руберойдом. Як тільки випаде перший сніг, присипте посадки і утрамбуйте.
4
Незважаючи на те, що більшість сортів горобини самозапильних, висаджуйте горобину групами не менше ніж з трьох-п'яти рослин на відстані чотирьох метрів один від одного.
5
Перші два роки систематично проводите полив, культивуйте грунт навколо рослин і підгодовуйте посадки комплексними мінеральними добривами.
6
З третього року горобина не вимагає абсолютно ніякого догляду. Зміцнілі рослини ростуть абсолютно самостійно, задовольняючись випали опадами. Тільки якщо весна або літо дуже посушливі, то проводите рясний полив два-три рази за сезон.
7
Якщо ви висаджувати не живці, а саджанці, то догляд за ними точно такий же. Єдина відмінність лише в тому, що вам не доведеться заздалегідь вкорінювати їх, і ви відразу проведете посадку в підготовлені ями, заправлені перегноєм. Якщо ви не поклали в ями перегній, то достатньо буде підгодувати саджанці комплексними мінеральними добривами протягом сезону не менше трьох разів.
8
Пам'ятайте, горобина дуже невимоглива у догляді, але рослина не буде рости в екологічно несприятливих районах, тому якщо ваша ділянка знаходиться в межах мегаполісу або поруч проходить автотраса, то, швидше за все вам не вдасться прикрасити ділянку горобиною, так як вона буде мляво зростати і не буде плодоносити.