Як вивчити англійську самостійно.

Знання іноземної мови, особливо англійської, є в наші дні дуже затребуваним. Дуже часто людина стикається з ситуацією, коли потрібно вивчити мову самостійно. Зрозуміло, зовсім не обов'язково вдаватися до допомоги репетиторів, відвідувати курси і спілкуватися з іноземцями. Ви можете самі освоїти новий для вас мову.
Вам знадобиться
  • Самоучители англійської мови, відео- і аудіозаписи англійською мовою, англо-російський і російсько-англійський словник, граматичний довідник.
Інструкція
1
Поставте перед собою мету. Визначте, чого саме ви хочете добитися. Вирішіть для себе, для чого вам потрібна мова, в якому обсязі ви хотіли б їм володіти і за який термін ви збираєтеся досягти відчутного результату. Можливо, ви збираєтеся на якийсь час виїхати за кордон або ж будете спілкуватися з іноземцями по роботі. У такому випадку вам слід приділити особливу увагу розмовної мови, щоб розвинути навички усного мовлення. А от якщо вам знадобилося знання мови в який-небудь вузькоспеціалізованої області, тоді вам потрібно вивчати письмовий мову і термінологію.
2
Купуйте підручники для самостійного вивчення мови (бажано в комплекті з аудіозаписами). Самовчителі дозволяють почати вивчення поетапно, від самого елементарного до більш складного. Переконайтеся, що самовчитель містить не тільки тексти і їх переклади, але також і вправи, спрямовані на закріплення нового лексичного та граматичного матеріалу. Також вам знадобляться граматичні довідники, англо-російський і російсько-англійський словник.
3
Перед тим як почати читати і розмовляти по-англійськи, неодмінно переконайтеся, що ви вимовляєте всі слова правильно. На перших порах прослуховування мовлення англійською абсолютно необхідно. Якщо ви щось говорите іноземною мовою, ви, зрозуміло, очікуєте, що вас зрозуміють. Для цього потрібно, по-перше, освоїти правила читання всіх звуків, дифтонгів і трифтонгів. Транскрипція допоможе вам вимовляти слова так, що іноземець зрозуміє, про що ви говорите. Цього, на жаль, недостатньо, оскільки фонеми англійської мови відрізняються від фонем російської. Тому частіше тренуйте нові для вас звуки та їх поєднання.
4
Практикуйте усне мовлення. Ви продовжуєте усередині вчити слова, запам'ятовуєте правила, пишете, виконуєте вправу за вправою. Цілком імовірно, що при всьому при цьому у вас не виходить не тільки підтримати розмову англійською мовою, але навіть вимовити кілька пов'язаних один з одним фраз! Це відбувається тому, що ви приділяєте занадто мало уваги розмовам і спілкуванню. Якщо ваша мета - говорити мовою, тоді одні лише підручники вам не допоможуть. Зауважте листування з іноземцями, розмовляйте з друзями, які володіють мовою, дивіться кожен день фільми англійською мовою і слухайте англомовне радіо.
5
Визначте мінімальний словниковий запас, який ви хочете освоїти. Не варто гнатися за великою кількістю слів, якщо ви погано знайомі з правилами побудови речень. Для початку краще обмежтеся приблизно 1000 слів, які дадуть вам можливість висловлюватися на будь-які побутові теми. Коли ви навчитеся з легкістю використовувати всі вивчені слова в розмові, можна потихеньку збільшувати свій словниковий запас.
Зверніть увагу
piece of cake [A straightforward task that can easily be accomplished] - ця фраза англійською позначає щось просте і легковиполнімое, в той же час це спосіб мислення, який допоможе нам відповісти на питання, як вивчити англійську самостійно . Що ж для цього необхідно? Всі вкрай просто - постійна мовна практика.
Корисна порада
Вивчити англійську самостійно - це одночасно складна і цікава задача, особливо для тих людей, хто звик добиватися в житті поставлених цілей. Якщо правильно організувати свої заняття, вибрати відповідну методику і придбати потрібні словники та підручники, навчання не просто буде ефективним, але й може перетворитися на приємну розвагу.