Як робити узі печінки.

Печінка виконує провідну роль в нейтралізації шкідливих речовин, що надходять в організм людини, виділяє жовч, необхідну для нормального травлення, а також синтезує ряд біологічно активних речовин, які сприяють хорошому самопочуттю і підтримують енергетичний баланс всіх органів і тканин. Для достовірної діагностики роботи печінки лікар призначає ультразвукове обстеження, що дозволяє дати достовірну інформацію, вчасно виявити будь-які зміни і поставити точний діагноз.
Вам знадобиться
  • - напрямок;
  • - підготовчі процедури.
Інструкція
1
УЗД - це безпечний, недорогий і ефективний метод обстеження роботи всіх внутрішніх органів. Якщо вас турбує важкість у правому підребер'ї, гіркота в роті, нудота, недостатнє травлення, печія, є проблеми з дефекацією, ви відчуваєте слабкість, загальне нездужання, скачки температури, то зверніться до гастроентеролога-гепатолога. Вам випишуть направлення на УЗД органів черевної порожнини та при необхідності призначать інші види обстеження.
2
В екстрених випадках УЗД проводиться без підготовки. Але щоб отримати максимально достовірні результати, до обстеження потрібно ретельно підготуватися, щоб шлунково-кишковий тракт був максимально вільний від їжі, а головне від газів, які заважають провести достовірну діагностику стану печінки і шлунково-кишкового тракту. Особливо це стосується огрядних пацієнтів, у яких черевна порожнина затягнута великим жировим шаром.
3
За тиждень до обстеження виключіть з раціону овочі, фрукти, алкогольні і газовані напої, хлібобулочні вироби, бобові. Харчуйтеся дрібно, найбільш щадний раціон - це легка каша на воді без солі і цукру. Приймайте препарати, що сприяють видаленню газів з шлунково-кишкового тракту, «Еспумізан», «Панкреатин» або будь-які інші за рекомендацією лікаря. За три дні до УЗД робіть клізми з допомогою кружки «Есмарха».
4
УЗД слід робити строго натщесерце. Перед обстеженням не можна навіть пити воду. Саме обстеження вам зроблять в кількох проекціях, на спині і на лівому або правому боці, сидячи, стоячи. Діагностика за допомогою ультразвукового обстеження дозволяє виявити будь-які новоутворення в печінці та жовчному міхурі, наявність травми, абсцес, присутність паразитів, метастази, цироз, діагностувати синдром Бадд-Кіарі, коли виникає закупорка венозного відтоку, гіпертензію, перевірити судини, протоки і виміряти частки печінки.
5
Якщо печінка не уражена, то права її частка визначається до 12,5 см, ліва при переднезадньому розмірі дорівнює 7 см, проток до 8 мм, портальна вена до 13 см, краї рівні, структура однорідна.