Як позбутися від сліду праски на одязі.

Залишити слід від праски на одязі по неуважності можуть навіть самі досвідчені господині. Але якщо на тканині не встигла утворитися дірка, а пляма ще не стало іржаво-коричневим або яскраво-оранжевим, то все поправимо. Існує безліч різних засобів видалення слідів праски, вибирати які потрібно залежно від матеріалу.
Інструкція
1
Чим свіжа пляма, тим більше шансів його вивести. Тому не зволікайте, якщо прикра неприємність сталася щойно. Визначте вид тканини і дійте відповідно до інструкцій для даного матеріалу і певного кольору.
2
Якщо пляма залишилося на бавовняному матеріалі білого або світлого кольору, то зробіть слабкий розчин хлорного вапна. Для цього візьміть склянку води і розведіть в ньому кілька крапель або одну чайну ложку вапна. Ретельно обробіть слід, після чого прополощіть одяг.
3
Пляма з лляної тканини можна видалити, замочивши її на ніч у суміші кефіру і води. Замість кефіру можна використовувати кисле молоко, яке теж сприяє створенню слабокислою середовища, відмінно нейтралізує підпалини. Але цей спосіб ефективно діє для тканини світлих тонів. Вранці виперіть річ, і від плями нічого не залишиться.
4
Для кольорових речей з будь-якого матеріалу, крім шовку, використовуйте старий перевірений спосіб - цибулю. Розріжте головку ріпчастої цибулі навпіл, покладіть на пляму і сильно втирайте в нього кілька хвилин. Після цього протріть вологим рушником і ретельно виперіть одяг, інакше може залишитися запах. Кольорові вироби також можна обробити слабким розчином бури (чайна ложка на склянку води), потім залишити на сонячному світлі і після висихання запрати.
5
З вовняної тканини видаляйте підпалини розчином перекису водню і нашатирного спирту в співвідношенні 50/50. Ретельно промийте річ водою після обробки. Перекис водню також добре виводить плями з матеріалу, в якому поєднуються синтетика і бавовна. Просто змочіть слід декількома краплями і залиште річ на сонці до висихання.
6
Слід від праски на вискозной тканини найкраще прибрати винним спиртом, завдавши його на матеріал і залишивши на сонце на годину. Після цього промийте виріб водою. Можна також спробувати видалити пляму з віскози денатуратом, але його не завжди можна знайти в господарстві.
7
Є ще кілька народних способів вивести слід від праски. Наприклад, посипте пляма харчовою сіллю, а потім прополощіть у холодній воді. Можна зробити суміш солі та соди, додати трохи води, щоб вийшла кашка, і втерти в пляму. Після висихання почистите щіткою. Або полийте соком лимона, дочекайтеся, поки не висохне і виперіть.
8
Якщо слід лисніє і блищить, зробіть розчин оцту (одна частина води і дві частини оцту). Змочіть в ньому шматок вати і нанесіть на пляму. Після висихання прополощіть.
Корисна порада
Якщо жоден із способів не допомагає, є останній варіант - віднесіть річ в хімчистку. Перед тим, як здати виріб, розкажіть про пляму і засобах, якими ви користувалися.
Солідний досвід і професійні навички не гарантують того, що ви не залишите пляма від праски на одязі. Якщо немає дірки, а пляма ще не встигло стати коричневого кольору, то у вас є всі шанси позбутися його. Так що не турбуйтеся, а вдамося до випробуваних народних засобів.
Інструкція
1
Приберіть підпалені пляма від праски з одягу, рясно окропивши його лимонним соком. Зверху посипте цукровою пудрою. Тепер почекайте, поки все гарненько просохне. Наприкінці виперіть річ в холодній воді.
2
Спробуйте замочити зіпсовану одяг водою. Палене пляма щедро посипте харчовою сіллю, почекайте, поки просохне, а потім вдруге прополощіть у прохолодній воді.
3
Скористайтеся перекисом водню. Нанесіть її на пляму, дайте просохнути, а потім періть у воді.
4
У давнину наші бабусі брали лук, розрізали його на дві частини і обережно терли підпалини. Рекомендується після процедури випрати річ з пральним порошком.
5
У випадку, якщо підпалені виявилася бавовняна або лляна тканина, то розчиніть одну чайну ложку бури в 1 склянці води. Спочатку потріть пляму цим розчином, а потім виперіть звичайним способом.
6
Якщо ваша одяг був з шовкової тканини і на ній залишилося пляма від праски , то змішайте з водою питну соду до отримання кашоподібної маси. Намажте отриманою кашкою пляма і дайте йому висохнути.
7
Боротися з залисніли слідом можна за допомогою оцту. Візьміть дві частини оцту і одну частину води. Змочіть шматок вати в розчині, акуратно нанесіть, а після висихання прополощіть водою.
8
Позитивного результату ви досягнете, якщо процідіть через марлю розчин хлорного вапна. Приготуйте його з розрахунку 4-6 г на 1 склянку води. Відбілювання продовжуйте до тих пір, коли пляма не зникне. Після цього пляму кілька разів ретельно прополощіть в холодній воді. Закінчите повноцінної пранням.
9
З білих тканин місця підпалин якісно видаліть, зробивши розчин 1 чайної ложки перекису водню, півсклянки води і 3-4 крапель нашатирного спирту.
10
Навіть, якщо жодне з перерахованих коштів не виправдало ваших очікувань, у вас залишається ще кінцева інстанція - хімчистка. Тільки перед тим, як здати виріб в обов'язковому порядку попередьте приймальника про ваших маніпуляціях з плямою, докладно перерахуйте всі засоби, якими ви користувалися.