Як вивести плями смоли. Чим вивести смолу з одягу.

Пляма від смоли на одязі - це завжди неприємна подія, особливо якщо його досить важко вивести. Але не варто відразу впадати у відчай. Процес виведення подібного плями досить трудомісткий, але все ж це під силу зробити і в домашніх умовах.
Інструкція
1
Існує декілька способів видалити смоляне пляма з одягу. Найпростіший з них - крио-механічний. Покладіть речі, забруднити в смолі в морозилку на годину-півтори. Смола застигне. Скомкають тканину і енергійно потріть її руками - смолисті лусочки відлетять. Недолік даного методу - його не варто застосовувати до тонких тканин, так як після холодних заломів тонка тканина може отримати пошкодження.
2
Другий спосіб - прямо протилежний - високотемпературний. Забруднену ділянку з обох сторін закрийте паперовими серветками і пропрасуйте праскою. Поміняйте серветки і повторіть процедуру. Такий спосіб вивести плями смоли придатний тільки для щільних натуральних тканин і спрацює у випадку, якщо пляма дуже свіже.
3
Наступний спосіб - застосування растворітеля.Надо сказати, що в залежності від тканини, можна скористатися різними розчинниками. Якщо смола рослинного походження, то підійде скипидар, бензин, авіаційний гас або рідина для зняття лаку. Якщо ж пляма з синтетичних смол, то краще скористатися толуолом або розчинником на основі толуола.Смочіте м'який світлий тампон спиртом (або іншим розчинником) і просочіть тканину навколо плями. Це необхідно для того, щоб пляма не початок розпливатися по мірі того, як ви будете видаляти смолу. А тепер сміливо вичищайте ваше пляма.
4
Всі ці три способи можна комбінувати. Спочатку основну частину смоли видаліть механічно з поверхні після виморожування, потім "виплавляють" з глибини тканини праскою і зачищайте розчинником.
5
З шкіряних поверхонь смолу краще видаляти рослинним маслом. Просочіть їм пляма, почекайте 10-15 хвилин і змивайте мильним розчином.
Корисна порада
Перш ніж намагатися вивести плями смоли будь-яким розчинником, постарайтеся дізнатися, як ваша тканина відреагує на нього. На одязі завжди є підгини або шви, і тут ви можете переконатися в тому, що ваша тканина не поміняє свій первісний колір, якщо ви використовуєте саме цей розчинник. В іншому випадку замість невеликого смолистого плями ви будете мати велике пляма, коли тканина злиняє від розчинника.
Після прогулянки лісом на одязі можуть з'явитися плями від смоли. Такі забруднення важко піддаються виведенню. Спробуйте привести одяг в охайний вигляд в домашніх умовах, використовуючи доступні засоби.
Вам знадобиться
  • - очищений бензин;
  • - гас;
  • - рослинне масло.
Інструкція
1
Виведіть плями від смоли за допомогою гасу або очищеного бензину. Будьте гранично обережні, далеко не кожен матеріал витримає таку обробку. Тому перед тим як приступити до безпосередньої чищенні, перевірте тканину на стійкість. Нанесіть кілька крапель засобу на шов або інший непомітний ділянку вироби. Якщо через пару хвилин змін не буде, можна починати очистку.
2
Змочіть ватяний або марлевий тампон в розчиннику і прикладіть до забрудненого місця одягу. Зачекайте 5-10 хвилин і протріть плями від смоли від периферії до центру. Коли закінчите, промийте оброблювану ділянку під струменем проточної води. Виперіть одяг в порошком для жирних плям.
3
Упакуйте зіпсовану річ в поліетиленовий пакет і помістіть в морозильну камеру. Залиште на кілька годин. Коли смола застигне, енергійно потріть матеріал руками або спробуйте зішкребти забруднення гострим предметом, наприклад лезом канцелярського ножа або металевої пилою для нігтів. Даний спосіб не підходить для тонких тканин, що вимагають дбайливого догляду.
4
Використовуйте рослинне масло для видалення слідів від смоли з шкіряних виробів. Нанесіть невелику кількість масла на забруднену ділянку шкіри і залиште на деякий час. Потім протріть пляму ватним диском у напрямку від краю до середини. Жирні сліди можна легко видалити за допомогою рідини для миття посуду. В невеликій кількості теплої води розведіть 1 чайну ложку засобу, змочіть поролонову губку і обробіть забруднене місце. Після протріть вологою ганчірочкою.