Як побороти страх за кермом. боязнь автомобіля.

Автомобіль не можна назвати безпечним транспортом, тому немає нічого дивного в тому, що багато початківці водії відчувають страх за кермом. Як правило, боязні машини більше схильні жінки, тому що у них краще розвинене почуття самозбереження і відповідальності за пасажирів. Причин панічного стану безліч: можна боятися збити кого-небудь, або потрапити в ДТП, або зустрітися з інспектором. У чому б не укладалися витоки цієї фобії, як і будь-яку іншу, її можна перемогти.
Інструкція
1
Зі страхами можна і потрібно боротися, інакше вони накопичуються і посилюються, що призводить до стану стресу. Людина, що не впорався з фобіями, перебуває постійно в напруженому стані, стає нервовим і агресивним. Поставте собі мету перемогти цю боязнь. Кращий засіб позбутися страху - дивитися йому в обличчя, тому практика водіння - єдине, що дійсно може допомогти.
2
Спочатку катайтеся тільки разом з досвідченим водієм за сусіднім кріслом. Це може бути брат, батько, чоловік або приятель. Але це повинен бути саме помічник, а не нервовий критикує інструктор. Його мета - підтримувати вас морально і давати при необхідності поради, хвалити і схвалювати, а не вчити їздити і не наказувати кожна ваша дія. Ви повинні навчитися самостійно контролювати дорогу і приймати рішення, інакше швидко виробиться рефлекс реагувати на накази інструктора, а не на знаки і ситуації при водінні. Не варто звикати до такого ескорту: як тільки ви відчули, що під час їзди з напарником страх відступає, переходите до наступного кроку.
3
Починайте їздити поодинці. Сідайте за кермо всякий раз, коли потрібно зробити якесь невелике діло, навіть купити хліб. Спочатку не варто вживати тривалі поїздки на дачу або на роботу через все місто, краще їздити менше, але частіше. Вибирайте знайомі, звичні маршрути, поступово трохи змінюйте їх.
4
Щоразу перед тим як поїхати, використовуйте прийом візуалізації. Сядьте за кермо і уявіть, що летите швидко по шосе, спритно обганяючи інші автомобілі. Подумайте, яких ситуацій на дорозі ви лякайтесь найбільше. Інсценують їх у свідомості, уявивши, що дієте чітко і правильно. Така вправа можна робити кілька разів протягом дня. Якщо ви будете представляти себе майстром водіння, скоро станете ім.
5
Вважається, що перша машина у новачка повинна бути пошарпаної і старої, бо таку не шкода. Але всі забувають про те, що автомобіль повинен бути коханим, щоб у ньому можна було відчувати себе комфортно і розкуто. Тому бажано мати нову, красиву машину. Але якщо це недоступно, обладнайте внутрішній простір з любов'ю. Це ваша особиста територія, і вам потрібно піклуватися про неї, як про квартиру. Нехай в ній буде чисто і затишно. Перевірте аптечку, переконайтеся, що в ній є все необхідне. Тримайте в бардачку запасні окуляри, якщо у вас поганий зір.
6
На думку психологів, страх водіння обумовлений низькою самооцінкою. Щоб поліпшити її, ставте перед собою невеликі цілі і досягайте їх. Наприклад, проїхати поодинці за звичним маршрутом, по якому ви не раз їздили з помічником. Маленькі перемоги дозволяють повірити в свої сили, і за кермом ви будете почувати себе впевненіше.