Як навчитися в'язати жилетку.

В'язання - це не пусте проведення часу, а заняття, яке приносить користь. Речі, пов'язані своїми руками, зберігають тепло і гріють куди краще, ніж куплені в магазині. Спробуйте навчитися в'язати жилети, їх можна одягнути в будь-яку погоду.
Вам знадобиться
  • - Вовняні нитки;
  • - спиці.
Інструкція
1
Якщо ви всерйоз вирішили навчитися в'язати, починайте з жилетів. Процес цей цікавий і абсолютно не складний, адже безрукавка складається всього з двох частин. Візьміть найпростіший візерунок - хусткової в'язки, нехай обидві частини будуть однаковими. Якщо хочеться чогось неординарного, в'яжіть цим же платочная візерунком, але використовуйте спиці різної товщини, різнокольорові нитки. Якщо ви навчилися робити і лицьові і виворітні петлі, в'яжіть жилет панчішних візерунком: одна сторона виробу буде гладкою, а інша горбистою.
2
Якщо ви не вмієте в'язати навіть лицьові, спробуйте навчитися. Наберіть на спиці кілька петель. Для зручності перекиньте робочу нитку через вказівний палець правої руки і залиште за роботою. Введіть кінчик спиці в першу петлю від себе з лівого боку на праву. Робочу нитку підхопите і витягніть, петлю потрібно зняти, ви отримаєте класичну лицьову. Вив'язувати інші петлі так само, продовжуйте роботу і ви отримаєте полотно хусткового візерунка.
3
Для того щоб жилетка мала привабливий вигляд, потрібно виконати пройму і горловину. Навчіться робити зменшення, пров'язуйте по дві петлі разом лицьовою. Для цього робочу спицю введіть відразу в обидві петлі з лівої сторони на праву від себе, витягніть через них нитку, петлі потрібно зняти. Регулюйте кількість убавленій в залежності від розміру пройми. Для того щоб вийшов гарний вигин, в'яжіть укороченими рядами. Кількість залишених петель міняйте поступово, від більшого до меншого.
4
Вивчіть ще один спосіб зменшення, який частіше використовується при виготовленні горловини. Основна відмінність від першого варіанту - вводите спицю не зліва направо, а справа наліво. Нитка захоплюйте так само, від себе, тільки зверху, протягуйте через обидві петлі, які потім зніміть.
5
Вивчіть найпростіше, решта додасться потім. Щоб зв'язати красиву річ, необов'язково знати складні прийоми, прикрасьте жилетку модними аксесуарами, розшийте бісером.
Корисна порада
Для того щоб стати професіоналом, потрібно мати ряд якостей: терпіння, певний талант і гарний смак.
В'язаний жилет - прекрасна одяг для прохолодних днів. Щільної в'язки - він буде добре виглядати зі спідницею і брюками і стане родзинкою в гардеробі. Ця модель поза часом. Класичний жилет сучасний і актуальний досі, а пов'язати його під силу навіть починає умільці.
Вам знадобиться
  • Для розміру 46-48:
  • - 200 г вовни;
  • - спиці № 3 і 2,5;
  • - гачок.
Інструкція
1
Основна в'язка жилет а - типу тканини: 1-й ряд: 1 лицьова, 1 петлю зняти не пров'язуючи, нитка протягнути позаду знятої петлі. 2-й ряд: зняту в попередньому ряду петлю провязать лицьовій, потім 1 петлю зняти не пров'язуючи, нитку протягнути перед знятою петлею. Гумка: 1х1 (одна лицьова, одна виворітна).
2
Наберіть для спинки на спиці № 2,5 122 петлі і пров'яжіть гумку 1х1 висотою сім сантиметрів. Потім перемістіть роботу на спиці № 3 і пров'яжіть всі петлі в'язкою типу тканини за винятком 11 перших і 11 останніх петель, які в'яжіть гумкою.
3
Додавайте з обох боків жилет а після 11 перших і перед 11 останніми петлями через кожні 2,5 см 16 разів по одній петлі.
4
Пров'язавши 47 см, закрийте по лінії скоса плеча чотири рази по 7 петель і три рази по 6 петель. Закрийте по вирізу ворота решта 62 петлі.
5
Наберіть для правої полиці 62 петлі на спиці № 2,5 і пров'яжіть гумку висотою 7 см. Змініть спиці на № 3 і далі в'яжіть основному візерунком, за винятком перших і останніх 11 петель, які продовжуйте виконувати гумкою.
6
Додайте 16 разів по одній петель по лінії бічного шва, так само, як на спинці.
7
Зв'яжіть два укорочених ряду на висоті 25 см, що не пров'язуючи в першому ряду 8, а в наступному - 16 петель з боку бокового шва.
8
Пров'яжіть 17 см з боку вирізу і зменшіть через кожні 1,5 см 15 разів по одній петлі.
9
Закрийте на висоті 48 см по лінії скоса плеча чотири рази по сім петель і три рази - по шість. Решта на спицях 11 петель в'яжіть гумкою ще протягом 12 см.
10
З'єднайте потім ці петлі з 11 петлями лівої полки. Зробіть на планці правої полиці з 3 повітряних петельки для застібки.
11
Ліву полку в'яжіть таким же чином, як і праву.
12
Зшийте з боків тільки гумку. Обв'яжіть краю жилет а гачком одним рядом щільних петель. Потім, пров'язати гачком ряд, обмітайте через край декоративної ниткою.
Зверніть увагу
У моделі зазначено орієнтовна кількість пряжі. Тонкою, слабо скрученої, вовни треба значно менше, ніж товстою, сильно скрученої.
Корисна порада
При в'язанні жилета найкраще використовувати пряжу приглушених (неяскравих) тонів: сірого, блакитного, блідо-рожевого, світло-зеленого і т.д.