Як поставити Ubuntu і XP.

Установка Ubuntu і Windows XP одночасно на один і той же комп'ютер можлива. Навіть за умови встановлення їх в один і той же розділ жорсткого диска. При цьому система перед завантаженням буде запитувати вибір варіантів.
Вам знадобиться
  • - дистрибутиви операційних систем на диску.
Інструкція
1
Скачайте образ диска Ubuntu на ваш комп'ютер. Запишіть його образ на диск за допомогою програм Nero або Alcohol 120%, зверніть увагу, що в опціях записи має бути вказано створення саме Мультизавантажувальний диска.
2
Переконайтеся, що на вашому жорсткому диску, куди буде проводитися інсталяція, достатньо вільного місця для установки операційної системи Ubuntu. Якщо потрібно, створіть спеціальний розділ для її установки у вільній частині жорсткого диска, використовуючи утиліту GNOME Partition Editor (http://sourceforge.net/projects/gparted/files/gparted/).
3
Вимкніть комп'ютер, попередньо вставивши завантажувальний диск з Ubuntu в привід. Увімкніть комп'ютер. Натисніть при завантаженні клавішу Esc і виберіть у меню завантаження з дисковода. У вас з'явиться нове вікно, виберіть у ньому пункт "Start or Install Ubuntu".
4
Виберіть у списку мову операційної системи. Якщо ви встановлюєте Ubuntu вперше на ваш комп'ютер і раніше не мали з ним справу, найкраще налаштуйте російський інтерфейс. Натисніть кнопку "Forward" для продовження процесу інсталяції.
5
Дочекайтеся, поки програма установки виконає копіювання і розпакування файлів операційної системи Ubuntu. Попередньо виберіть розділ жорсткого диска, в який будете виробляти інсталяцію. Найкраще, звичайно, використовувати різні томи для різних операційних систем, але якщо вам такий варіант не зручний, ви можете виконати установку в той розділ, який вже містить встановлену Windows XP.
6
Якщо на вашому комп'ютері була встановлена Ubuntu, і вам потрібно встановити Windows в якості другої операційної системи, вставте Мультізагрузочний диск в привід і перезавантажте комп'ютер. Виконайте інсталяцію, завантажившись з CD. Виберіть розділ диска, куди будете встановлювати Windows. Слідуючи вказівкам меню, налаштуйте часовий пояс, підтримку мов, мову інтерфейсу, створіть обліковий запис.
Зверніть увагу
Установка двох операційних систем в один комп'ютер зручніше, якщо Windows був встановлений раніше.