Як привчити немовляти спати.

В основному діти з перших днів життя прекрасно сплять як вдень, так і вночі. Але є й немовлята, батьки яких не можуть похвалитися спокійними ночами. Для того щоб ваша дитина стала краще спати, необхідно дотримуватися певних принципів поведінки.
Інструкція
1
не драматизують ситуацію! Первістки в більшості випадків сплять гірше, ніж згодом їх молодші брати і сестри. Ставтеся простіше, новонароджені можуть прокидатися по кілька разів за ніч, але при цьому і засипати вони можуть самостійно, трохи похникать. Якщо кожне нічне пробудження ви будете вважати приводом для занепокоєння, то і немовля мимоволі підлаштується під загальний тривожний фон.
2
Переконайтеся в тому, що дитині вистачає молока. Перевіряйте щомісяця або один раз в тиждень вага немовляти. Оскільки, можливо, причина занепокоєння малюка і поганого сну пов'язана з недостатньою лактацією у матері.
3
Справтеся з коліками. Порадьтеся з педіатром, які лікарські препарати краще застосовувати. Але для початку спробуйте обійтися без них, наприклад, скористайтеся газовідвідною трубкою, зробіть масаж живота або долучіть теплі пелюшки.
4
Не чіпайте і не цілуйте малюка під час сну. Залиште всі прояви любові і ніжності на період неспання, оскільки цим ви переб'єте немовляті сон. Створіть нічний сон пріоритетною справою для всієї родини. Якщо вся квартира занурилася в сон, то і малюк засне.
5
Створіть ритуал відходу до сну, наприклад перед цим купуйте малюка або зробіть масаж. Під час купання немовляти вимкніть світло, розмовляйте з ним ласкавим, тихим голосом. Витирайте малюка плавними рухами погладжують, неначе робите йому масаж. Через пару тижнів таких вправ ваш малюк буде спати без нічних пробуджень і капризів.
6
Укладаючи малюка спати, вимкніть світло, оскільки навіть саме незначне висвітлення заважає виробленню мелатоніну в організмі. Для дуже тривожних і боязких діточок включайте тьмяні нічники або залишайте світло в дальній кімнаті і тримайте двері в дитячу прочиненими. Ні в якому разі не використовуйте світло від екрану працюючого телевізора або комп'ютера, він може налякати немовля своїм мерехтінням в темряві.
Сон - це один з головних показників здоров'я малюка. Саме уві сні дитина росте і відпочиває, готується пізнавати світ навколо себе. На жаль, не всі малюки сплять безтурботним і непробудним сном. Існує декілька простих правил, які допоможуть дитині міцно спати протягом усієї ночі. Їх необхідно дотримуватися з першого місяця життя.
Інструкція
1
Укладайте малюка спати в один і той же час. Перед сном обов'язково искупайте дитини в теплій водичці з настоєм трав і зробіть масаж, він допоможе відійти газам. Створіть свій власний ритуал вечірнього засипання.
2
Щоб малюк добре спав, він не повинен відчувати почуття голоду. Погодуєте крихту за тридцять хвилин до сну. Після цього потримайте його на руках у вертикальному положенні, щоб дитина змогла відригнути потрапив з їжею повітря. Обов'язково дочекайтеся поки повітря вийде.
3
Перед сном добре провітріть приміщення. Повітря в кімнаті має бути вологим і злегка прохолодним. Чим більше в повітрі кисню, тим міцніше буде сон малюка.
4
Увечері постарайтеся не включати голосно музику і телевізор, щоб уникнути зайвого шуму. Не піддавайте дитини спілкуванню з великою кількістю людей. Створіть у будинку спокійну, затишну атмосферу, яка сприятиме міцному сну малюка.
5
Ретельно сповийте малюка разом з ручками, щоб вони йому не заважали і дитина не злякався посмикування своїх ніжок та ручок у сні. Вночі переповити крихітку тільки по крайней потреби.
6
На ніч залишайте в кімнаті включений нічник, повинен панувати напівтемрява. Під час нічного годування приглушує світло, поменше розмовляйте.
7
Чи не привчайте малюка до закачування. Покладіть його в ліжечко і посидьте поруч доти, поки дитина не засне. Заспівайте йому колискову пісеньку, ваш голос заспокоїть його і допоможе заснути. Якщо малюк прокидається серед ночі, привчайте його засипати самостійно.
8
Більше часу проводьте з дитиною на свіжому повітрі. Не пропускайте щоденні прогулянки.
9
Постарайтеся спокійніше реагувати на крики і плач малюка без особливих причин. Не беріть його одразу ж на руки при кожному крику, інакше він до цього дуже швидко звикне. Дитина зрозуміє, що на його плач завжди прийде мама і оточить любов'ю.
Корисна порада
Малюк буде міцніше спати, якщо він буде сухою. Надягайте крихті на ніч одноразовий підгузник.