Як зробити ланцюжок.

Сьогодні в моді найрізноманітніші прикраси, будь то срібна підвіска з коштовним каменем або саморобна брошка. Непогано виглядають прикраси з дерева. Але поговоримо ми зараз не про самих прикрасах, а про ланцюжках до них і про те, як і з чого ці ланцюжки можна зробити.
Інструкція
1
Насамперед необхідно в прикрасі зробити невеликий отвір, щоб всунути в нього колечко. За цей колечко чіплятиметься і наша майбутня ланцюжок. А отвір в дерев'яному оздобленні можна проробити розпеченій дерев'яної голкою або шилом.
2
А тепер про те, як зробити саму ланцюжок. Для ланцюжка підійде мідна, латунна або сталевий дріт, яку потрібно розжарити до червоного (отжечь). Тоді метал буде більш м'яким і податливим. Для шаблону знадобиться невелика дощечка з дерева 15х15 см і чотири цвяхи.
3
Забиваємо в дощечку гвоздики ромбом і так, щоб із зворотного боку їх вістря вийшли з дощечки хоча б на 1 см. Два протилежних цвяха можна взяти тонший і вбити їх на відстані 1 см один від одного, іншу пару цвяхів взяти товстіший і розташувати на відстані 3 см. Розташування цвяхів визначить форму ланок ланцюжка.
4
На цьому шаблоні круглогубцами Вигніть ланка з дроту. Воно у нас буде виглядати у формі літери S з витягнутими кінчиками-петлями. Зайву дріт видалимо кусачками. Знімаємо зроблене ланка з цвяшків, колечка стискаємо для міцності щипцями. Фігурні ланки у нас будуть з'єднуватися кільцями. А щоб зробити колечка, обмотаємо дріт навколо олівця і кожен виток відкусимо.
5
Тепер опрацюємо всі кільця з ланками напилком і шкуркою, щоб не було ніяких задирок. Якщо потрібно, вирівняємо всі елементи за допомогою молоточка і почнемо їх з'єднувати в одне ціле.
Корисна порада
Щоб ланцюжок була міцніше, можна з'єднувати її ланки не одним, а двома кільцями з більш тонкого дроту. Формування ланцюга проходить вже без нагріву елементів. Це все.