Як навчити дитину ходити. Як навчити малюка ходити.

При ходінні дитина займається спортом. Йде стимуляція кровообігу, активізується робота як м'язів нижніх кінцівок, так і дихальних путей.В віці від шести місяців до року дитина починає активно вивчати власне тіло і його функціональність. Не варто панікувати, якщо дитина не пішов покладений термін. Як правило, активні діти роблять перші кроки раніше, ніж більш спокійні. Щоб навчити дитину ходити, потрібно їй в цьому трохи допомогти.

Перший крок

Дуже важливо розвивати опорно-руховий апарат дитини, щоб підготувати його до навантажень пов'язаним з прямоходінням. Підготувати опорно-руховий апарат і зміцнити опорно-рухову систему можна за допомогою спеціальних вправ, масажу, давати дитині якомога більше повзати.

Другий крок

Оточите малюка безліччю цікавих іграшок, для стимуляції бажання ходити. У діти пізнають світ, їм все цікаво і при бажанні дістати яку-небудь, заинтересовавшую іграшку, йому доведеться, відірвавшись від статі, зробити кілька кроків.

Третій крок

Від ходунків у дітей спостерігається викривлення хребта, деформація ноги і стопи і безліч інших негативних моментів. У дитини може зникнути бажання ходити самостійно, отже, перші самостійні кроки він робить пізно. Тому щоб навчити дитину ходити, не потрібно користуватися ходунками. Занадто ранні кроки дитини, також можуть привести до деформації, так як в цьому віці у дітей кісточки занадто м'які, і їм дуже важко витримувати вагу тела.Лучше всього, коли малюк сам без сторонніх втручань і допомоги проходить весь шлях становлення і робить перші кроки. Повзати дитина починає через кілька місяців після народження, потім встає на ноги за допомогою опори. Набравши сил, почне сам тримати рівновагу і будучи впевненим у своїх силах, зробить перші кроки самостійно, без сторонньої помощі.Лучшій варіант підтримки дитини, це стати ззаду і протягнути свої руки йому під пахви, так він відчує рівновагу і стане більш впевненим. Підтримка малюка за руку або кисть може привести до вивиху або розтягування, так як суглоби в такому ранньому віці дуже слабкі і еластичні. Наприклад, якщо дитина спіткнеться, то утримуючи його за руку або кисть, можна мимоволі завдати травму.