Як дізнатися, підвищена або знижена кислотність. Як дізнатися підвищена або знижена кислотність шлунка.

Хронічний гастрит або запалення слизової шлунка може протікати зі зниженою або підвищеною кислотністю шлункового соку. Для кожного з них характерні свої симптоми, які важливо враховувати і в лікуванні, і в харчуванні, оскільки одні й ті ж продукти в одному випадку можуть принести користь, а в іншому шкоду.
Інструкція
1
Процес травлення відбувається з безпосередньою участю шлункового соку, тому основна частина симптомів проявляється відразу або через час після вживання їжі. Відповідно поспостерігавши за собою і оцінивши свої відчуття, можна напевно виключити або підтвердити ту чи іншу кислотність шлункового соку. Проте враховувати необхідно тільки постійні неприємні відчуття, оскільки кислотність може залежати і від складу їжі.
2
Знижена кислотність шлункового соку сильно впливає на процес травлення, який відбувається недостатньо добре або не відбувається зовсім. І навіть незначна кількість їжі викликає почуття переїдання, тяжкості і дискомфорту в шлунку. Найчастіше через час після прийому їжі з'являється відрижка тухлим або просто повітрям. І пов'язана вона із слабким травним процесом.
3
З шлунку їжа проходить в кишечник. Але через недостатнє її розщеплення починається процес бродіння і гниття. Це викликає бурчання, здуття і пронос. При зниженій кислотності дуже швидко розвиваються авітамінози, оскільки з неперетравленої їжі не всмоктуються корисні речовини. А через бродильних процесів порушується співвідношення корисної і шкідливої флори в кишечнику, і розвивається дисбактеріоз.
4
Гастрит з підвищеною кислотністю проявляється іншими симптомами. Так як для нього характерним є пошкодження слизової шлунка, то кожен прийом їжі приносить її роздратування і хворобливі відчуття. Після їжі і між прийомами їжі часто з'являється печія, пов'язана із закиданням вмісту шлунку в стравохід, відрижка кислим, рідше - блювота з кислим присмаком.
5
Підвищену кислотність шлункового соку можна розпізнати по нічних і голодним болям (болям натще). Це пов'язано з підвищеною секрецією і кислотністю шлункового соку, який починає перетравлювати слизову, а іноді і внутрішній вистилає шар шлунка.
6
Причини виникнення хронічного гастриту різноманітні. І незважаючи на те, що основною визнана інфекція - хелікобактер, погрішності в харчуванні і супутні захворювання є не менше поширеною причиною.