Як враховувати транспортні послуги.

Досить часто продаж продукції підприємства супроводжується з необхідністю здійснення доставки покупцеві. В цьому випадку витрати на транспортні послуги можуть бути, як включені у вартість готової продукції, так і вказуватися окремо. Залежно від того, який варіант оплати передбачений обліковою політикою компанії, вибирається різний спосіб документального оформлення і відображення операції в бухгалтерському обліку.
Інструкція
1
Сформуйте рахунок на оплату транспортних послуг. Якщо транспортні витрати включаються у вартість товару, то окремий рахунок створювати не потрібно. Якщо послуги з доставки бере на себе продавець, а витрати виставляються понад ціну товару, то формується окремий рахунок на послуги. Якщо ж для доставки використовується стороння транспортна компанія, то вона займається наданням рахунки, але при цьому необхідно створити звіт, який підтверджує виконання послуг. Також в цьому випадку продавець укладає договір про надання транспортних послуг з відповідною фірмою.
2
Відобразіть відвантаження товару до факту оплати за транспортні послуги. Для цього відкрийте дебет рахунку 45 «відвантажені товари» і кредит рахунку 20 «Основне виробництво». Надходження оплати в розрахунковий рахунок або в касу підприємства враховується на кредиті рахунку 62 «Розрахунки з замовниками та покупцями» і дебеті рахунку 50 «Каса», 51 «Розрахункові рахунки» або 52 «Валютні рахунки», в залежності від способу оплати. Нарахування винагороди за транспортні послуги необхідно провести по кредиту рахунки 90.1 "Дохід" і дебетом рахунка 62. У разі нарахування ПДВ по даний розрахунками, необхідно відобразити це відкриттям кредиту по субрахунку 68 «Розрахунки по ПДВ» з дебетом за рахунком 90.3 «Податок на додану вартість ».
3
Враховуйте транспортні послуги, які надає стороння транспортна компанія на окремих рахунках. При цьому всі розрахунки повинні бути підтверджені документально. Дана операція відображається відкриттям дебету за рахунком 62 і кредиту по субрахунку 60 «Розрахунки з транспортною компанією». Далі оплату послуг спишіть на кредит рахунку 51, а суму відшкодування врахуйте на дебеті рахунки 51 з відкриттям кредиту по рахунку 62.
4
Проведіть аналіз транспортних послуг для врахування їх при розрахунку податку на прибуток. Для цього ознайомтеся з п.1 ст.252, п.1.9 с. 251 і п.9 ст.270 Податкового кодексу РФ, які встановлюють порядок та умови використання даних витрат для цілей оподаткування.