Як стригти нігті дитині.

Малюки з'являються на світ вже з нігтями, оскільки ті починають рости в період внутрішньоутробного розвитку. Під час безконтрольного руху ручками немовля може легко подряпати себе, тому нігтики необхідно регулярно підрізати.
Вам знадобиться
  • - ножиці;
  • - спирт:
  • - пилка.
Інструкція
1
Доглядати за нігтями малюка слід за допомогою спеціальних ножиць із закругленими кінцями. Перед початком процедури обробіть їх спиртом або інший дезинфікуючою рідиною. Вимийте руки.
2
Стригти нігті дитині краще після водних процедур. Коли вони розм'якнуть, ви зможете їх легко відрізати, не травмуючи при цьому шкіру.
3
Довгі нігтики зручно обрізати, коли малюк спить. В цей час він максимально розслаблений і не чинить опору. Якщо ви не хочете турбувати улюблене чадо, воліючи стригти йому нігті в період неспання, відволікаючи увагу непосиди. Покажіть іграшки або інші предмети, які здатні зацікавити дитину.
4
Буває, малюка не просто вмовити обстригти нігті. Тоді процедуру можна перетворити на гру. Скажіть, що ножиці - це паровозик, а нігтики - рейки. Далі по нігтиками, як по рейках «чух-чух-чух».
5
Покладіть малюка на живіт і зігніть одну ніжку в коліні, якщо нігті необхідно обрізати на ногах. Дочекайтеся, поки дитина заспокоїться, після чого приступайте до виконання задуманого.
6
Обережно захопіть пальчик малюка. Відсуньте подушечку пальця і зріжте відросло нігтик. При цьому зрізати нігті слід рівно по горизонталі. Це дозволить уникнути вростання їх в шкіру. Щоб згладити нігті по краях, скористайтеся пилочкою. Нігтики на пальцях рук слід злегка округляти - за формою пальця.
7
Чи не остригають нігті дуже коротко. Це може заподіяти біль малюкові. Однак якщо ви випадково травмували шкіру дитини, лякатися не варто. Ситуацію врятує стерильний бінтік. Прикладіть його до ушкодженого місця, і кровотеча незабаром зупиниться. Ні в якому разі не накладайте на палець грудного малюка пов'язку. Це може стати причиною нещасного випадку. Немовля потягне ручку в рот, нитки від бинта потраплять в дихальні шляхи, і малюк може задихнутися.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=C7gByLYfQwY