Як позбавити дитину від коліків.

Практично у 50% новонароджених виникає проблеми з порушенням кишкової мікрофлори, яка може проявлятися у вигляді кольок. Це не тільки турбує дитину, але й порушує нормальний спосіб життя всієї родини.
Інструкція
1
Прийміть заходи, здатні запобігти виникненню кольок у дитини або зменшити їх частоту і інтенсивність. Перш за все, постарайтеся з'ясувати причину їх виникнення. Годуючим матерям краще зберігати спокій, оскільки в іншому випадку хвилювання може передатися через грудне молоко, що може послужити почастішання нападів кольок.
2
Регулярно викладайте дитини на животик, це сприяє швидкому відходженню газіков і стільця. Зробіть масаж в області живота або прикладіть теплу пелюшку, злегка нагріту праскою.
3
Якщо коліки не припиняються, перейдіть до лікарських препаратів, таким як Плантекс, Еспумізан, Сабсимплекс. Однак, майте на увазі, що дані кошти ефективні лише в момент самого нападу кольок, так як вони сприяють ослабленню поверхневого натягу пухирців газу в кишечнику, подальшому розриву бульбашок газу і їх виведенню. Тобто вони не можуть служити профілактичним засобом і даються малюкові тільки в момент нападів кольок. Ці препарати відмінно допомагають, якщо причина кольок - підвищене газоутворення.
4
Також щоб попередити коліки, ретельно стежите за регулярністю стільця у дитини. У тому випадку, якщо його немає протягом доби або більше, використовуйте газовідвідну трубку або клізму. Не бійтеся цієї процедури, дитині відразу стане легше після неї.
5
Коли і ці заходи не допомагають, придбайте в аптеці дитячі чаї вітрогінного дії. Особливо ефективний чай з плодами і маслом фенхеля, вживання якого благотворно впливає на кишкову мікрофлору дитини, попереджає розвиток спазмів, посилює нормальну перистальтику і сприяє відходженню газів і стільця.
6
Пам'ятайте, характер вигодовування малюка значно впливає на стан кишкової мікрофлори, а також на його травлення. Малюків на штучному вигодовуванні, краще годувати сумішами, що містять пребіотики і що надає позитивну дію на формування комфортного травлення. На грудному вигодовуванні малюки рідше страждають від кольок, якщо мама дотримується дієти.
Тривають іноді до чотиримісячного віку коліки доставляють чимало прикростей і новонародженому, і його батькам. Народна медицина і сучасна наука допоможуть пережити нелегкі часи дитячих кольок.
Навряд чи на світі знайдуться батьки, незнайомі з явищем дитячих кольок. Бідний малюк тужиться і плаче годинами безперервно, а не менш нещасні батьки нерідко не знають, як йому допомогти. На жаль, уникнути неприємного періоду неможливо, оскільки коліки - наслідок змін, що відбуваються в травній системі дитини. Однак існує чимало способів полегшити страждання новонародженого.

Дієта

Для немовлят, що знаходяться на грудному вигодовуванні, основою боротьби з коліками повинна стати правильна дієта мами. Жінці, яка годує грудьми, необхідно пам'ятати про те, що все з'їдене нею, матиме свої наслідки для малюка. А тому під час годування грудьми мамі слід дотримуватися суворої дієти, уникаючи продуктів, багатих на клітковину і підсилюють процеси бродіння. Лікарі рекомендують годуючим матерям триматися подалі від продуктів з жирного незбираного молока. Якщо малюк на штучному вигодовуванні, уникнути неприємностей допоможуть спеціальні суміші «від кольок», пропоновані деякими виробниками дитячого харчування. Важливо пам'ятати, що вода в раціон «искусственника» повинна входити обов'язково. Щоб зменшити проблеми з травленням, ребенку- «искусственнику» слід час від часу пропонувати пляшечку із звичайною питною водою. Для немовлят цей пункт не є обов'язковим.

Правила боротьби з коліками

Дуже важлива поза немовляти під час годування. В ідеалі вона повинна бути такою: дитинка лежить на боці (в ліжечку під спину малюка можна підкласти згорнуту валиком пелюшку), а його голова знаходиться вище рівня грудей. Ця поза допоможе уникнути заковтування зайвого повітря і, як наслідок, подальших кольок. Для дитини на штучному вигодовуванні рекомендується підбирати спеціальні соски - «антіколіковая». Пристрій таких сосок допомагає запобігти заковтування повітря немовлям, а, значить, і кольок. Дуже важлива профілактика кольок. Щоб звести ризик появи неприємностей до мінімуму, слід перед кожним годуванням викладати новонародженого на животик приблизно на 5-7 хвилин. Викладати треба на досить тверду поверхню, а не на м'які подушки і ковдри. Після годування дитини необхідно потримати "стовпчиком" вертикально, поклавши його голову до себе на плече. Це необхідно, щоб малюк відригнув зайве повітря. Щоб допомогти малюкові, можна погладити його по спинці або навіть ніжно-ніжно по ній поплескати. Під час пасивної ранкової зарядки, вечірнього масажу і протягом дня слід приділити кілька хвилин животику немовляти. М'які погладжування - звичайні кругові, погладжування вгору-вниз або імітують обертання вітряка - відмінний засіб профілактики кольок.

Народні засоби боротьби з коліками

Народна медицина знайшла свої способи боротьби з дитячими коліками. Так найбільш відомим народним засобом полегшення дитячих страждань є кропова водичка. Щоб приготувати таку воду, потрібно взяти 1 столову ложку насіння кропу і помістити в фарфоровий чайник для заварювання або в термос. Насіння слід залити склянкою крутого окропу, після чого дати відстоятися 1:00. Потім настій слід процідити і далі давати малюкові по 1 чайній ложці 3 рази на день в перервах між годуваннями.

Сучасні аптечні засоби боротьби з коліками

Будь аптека може запропонувати хоча б одне з сучасних засобів боротьби з дитячими коліками. Це або вітрогінні лікарські препарати типу «Еспумізан», або кошти на натуральній основі - «Бебікалм», «Плантекс» та інші.

Як полегшити приступ кольок

Що робити, якщо напад кольок вже почався? Як припинити або хоча б полегшити муки немовляти? Найкраще допомагає тепло. Необхідно заспокоїти малюка, взяти на руки, злегка притиснути до себе, зігріваючи своїм теплом і даруючи відчуття захищеності, підтримки. Добре допомагає сухе тепло на животик страждальця. Це може бути нагріта м'яка пелюшка, грілка, просто тепла рука мами. У важких випадках, якщо напад затягнувся або є особливо сильним, на допомогу прийдуть механічні засоби. До таких належать газовідвідна трубочка, клізма або навіть наконечник градусника (зрозуміло, електронного), рясно змащений вазеліном. Однак застосування таких засобів вимагає дотримання точних рекомендацій і найсуворішої техніки безпеки, оскільки кишечник дитини вкрай вразливий. І найголовніше - пам'ятати про те, що все рано чи пізно закінчується. Закінчиться і неприємний період дитячих кольок, повернувши нічний спокій дитині і його батькам. Закінчиться, не залишивши навіть спогадів про себе.