Як пробивати чеки касового апарату. знайти касовий апорат Як ним працювати Як пробивати код.

Касові апарати застосовуються під час реєстрації товарно-торговельних операцій для пробивання касового чека. Даний документ зазначає дату здійснення продажу і ціну за придбану продукцію. Подібний пристрій використовується на багатьох підприємствах для ведення грошових розрахунків з населенням, правила за якими встановлено Федеральним законом №54-ФЗ від 22.05.2003 року.
Інструкція
1
Допускайте до роботи з касовим апаратом тільки осіб, з яким укладено договір про матеріальну відповідальність. Зберігайте ключ від пристрою у керівника підприємства. Підключіть касовий апарат до мережі при необхідності прибити чек. Після того як на індикаторі з'явиться напис «Запит», введіть КЗ ВВ, щоб перевірити правильність дати.
2
При необхідності відкоригуйте і натисніть ВВ. Тепер необхідно ввести поточний час і підтвердити зміни натисненням ВВ. якщо всі операції були виконані правильно, то на індикаторі касового апарату загориться «0,00» і він перейде в режим «Каси».
3
Проведіть обов'язкову операцію при першому запуску касового апарату. Вона складається у введенні наступних значень: (100р 50к) -1Д - ВВ - = - ВВ. Тепер необхідно сформувати Z-звіт, для чого натискається послідовно КЗ - 2В - ВВ. Після цього введіть КЗ - 1Д - ВВ для створення Х-звіту.
4
Натисніть після цього два рази СБ-скидання. Якщо пробився чек з вказаною сумою, то касовий апарат вважається справним. У деяких моделях ця процедура може дещо відрізнятися, тому заздалегідь ознайомтеся з інструкцією по експлуатації.
5
Прочитайте всі нюанси користуванням касовим апаратом і порадьтеся з досвідченими касирами. Вони підкажуть вам, які труднощі можуть виникнути при роботі з касовими чеками і як від них уникнути. Також на підприємстві повинна бути завірена підписом керівника та печаткою організації інструкція з правилами роботи з касовим апаратом.
6
Використовуйте на підприємстві касові апарати тільки за наявності відповідної ліцензії та атестації. В іншому випадку на організацію будуть покладені штрафні санкції, які також можуть бути нараховані при виявленні помилки в товарному чеку під час податкової перевірки. Касові апарати повинні використовуватися тільки для здійснення готівкових грошових розрахунків, які врегульовані законодавством РФ.
Більшість організацій і індивідуальних підприємців, які здійснюють торговельні операції і отримують від покупців готівкові гроші, в кінцевому підсумку стикаються з необхідністю застосування контрольно-касової техніки (ККТ).

Сфера застосування ККТ

Порядок застосування контрольно-касової техніки регулюється Федеральним законом №54-ФЗ від 25 квітня 2003 року. Відповідно до закону деякі фірми та індивідуальні підприємці можуть працювати без застосування ККТ. Наприклад, якщо підприємець є платником ЕНВД або працює на основі патенту, то касовий апарат не використовується, в цьому випадку замість касового чека може видаватися бланк суворої звітності. У статті 2 Федерального закону № 54-ФЗ також представлений перелік видів діяльності, при здійсненні яких касовий апарат може не використовуватися. У всіх інших випадках для реєстрації торговельних операції потрібно використовувати касовий апарат.

Порядок реєстрації та використання ККТ

Після придбання касового апарату його слід зареєструвати в податковій інспекції, після чого йому присвоюється фіскальний номер і видається картка реєстрації ККТ.Перед початком роботи необхідно пробити Х-звіт і нульовий чек. Після цього можна приступати до роботи з касовим аппаратом.С контрольно-касової технікою працює касир-операціоніст. В кінці дня він здає отриману виручку старшому касиру. Функції касира може брати на себе і бухгалтер. З працівником каси в обов'язковому порядку потрібно укласти договір про матеріальну ответственности.В кінці робочого дня необхідно оформити касові документи.Прежде всього знімається Z-звіт. Він являє собою чек, в якому відображаються показання на початок і на кінець робочого дня. Різниця між цими значеннями - це денна виручка. На підставі Z-звіту, касир заповнює журнал касира-операціоніста та довідку-звіт за формою № КМ-6. Після цього старший касир оформляє прибутковий ордер.Сумма готівки в касі може не збігатися зі значенням денної виручки. Ця ситуація виникає, якщо касир неправильно пробив чек або якщо протягом дня здійснювався повернення коштів покупцю. У цих випадках оформлюється акт за формою № КМ-3, а сума, зазначена в цьому акті відбивається і в журналі касира-операціоніста.Сумма грошових коштів в касі може не збігатися з денною виручка, якщо частина оплати проводилася за допомогою пластикової карти. У цьому випадку, в прибутковому ордері відбивається та сума, яка фактично знаходиться в касі. А сума виручки, яка була перерахована за безготівковим розрахунком, відображається в журналі касира-операціоніста. Якщо торгова точка працює цілодобово, то підсумковий чек можна пробивати, коли змінюється зміна. Можна робити це в певний час, але не рідше ніж один раз на добу.