Як прати одяг.

Для того, щоб річ прослужила вам довго, за нею потрібно правильно доглядати. Одним з найважливіших елементів догляду за одягом є прання. Навіть одна неправильна прання може виявитися згубною для речі.
Інструкція
1
Прання речей починається з їх сортування. Вид сортування залежить від виду білизни і від ступеня його забруднення. Темне потрібно відокремити від білого, доросле від дитячого, робочий одяг від постільної білизни, машинне прання від того, що прати можна тільки руками. Особливу увагу при сортуванні зверніть на червоні речі. Один-єдиний червоний носок здатний безповоротно занапастити всі світлі речі, прали одночасно з ним. Перевірте у одягу всі кишені, застебнути гудзики і блискавки, виверніть, якщо це необхідно, річ навиворіт. До більшості речей зазвичай кріпиться бирка з рекомендованим режимом прання, орієнтуватися на ці рекомендації дуже бажано. Огляньте білизна на предмет наявності плям. Це тільки в рекламі вони зникають в одну мить, як в казці, в житті для їх видалення потрібно, як мінімум, замочування в спеціальному розчині.
2
Якщо ви перете в пральній машині, зверніть особливу увагу на який виставляється режим і температуру. Висока температура підійде для білих речей з бавовни, а ось для кольорових виробів, а так само для речей зі штучних волокон висока температура може виявитися згубною. Особливу обережність при виборі температури варто проявити при речах, схильних до линяння. Для них краще брати воду або прохолодну, або злегка теплу.
3
Отже, завантажте білизну в пральну машину, додайте миючий засіб у спеціально призначений для цього відсік, виберіть режим і температуру, натисніть кнопку «Старт». Використання кондиціонера-ополіскувача залежить від ваших уподобань та особливостей представників вашої родини. Якщо одним з членів сім'ї є новонароджена дитина або алергік, то краще замість кондиціонера включити в цикл режим додаткового полоскання. Усі дрібні речі перед завантаженням краще скласти в спеціальну закривається сітку. Це збереже як самі речі, так і пральну машину, адже відомо, що випала з бюстгальтера кісточка може провалитися в барабан і стати причиною серйозної поломки. Випрані речі одразу ж розвісьте сушитися, не дозволяйте їм залежуватися в машині надовго, наслідки від такого зберігання у вигляді затхлого запаху або навіть цвілі усунути буде дуже важко.
4
Особливо тонкі і ніжні речі, такі як шовкове нижню білизну, трикотаж, еластичні корсети і т.д. необхідно прати руками. Не тріть при цьому речі, а ніжно стискайте їх руками. Вода повинна бути приємно теплою, і краще використовувати спеціальні рідкі засоби для ручного прання, легше порошку розчиняються у воді. Ніколи не вичавлювати ніжні речі щосили, відіжміть їх злегка або дайте воді просто стекти. Для сушки можна скористатися як стандартної сушаркою, так і рівною поверхнею, на якій річ розстеляється щоб уникнути витягування. Правильно випрала і висушена річ збереже дуже довго свій первозданний вигляд.