Як з'єднати стропила. установка коньковой балки.

Стропило є похилою балку. Найчастіше перетин у нього 7х15 см. Для економії можуть бути використані крокви перетином 5х15 см. Крокви повинні розташовуватися один від одного на відстані 1 метра. Існує кілька способів їх з'єднання в коньковой частини.
Інструкція
1
Рекомендується перед установкою крокв зробити шаблони. Для кожної сторони даху повинен бути окремий шаблон. Зробити його ви можете з дошки шириною рівною ширині крокви. Обов'язково перевірте ще раз розміри. Після цього кожне кроква расчертите по шаблону і підготуйте до встановлення.
2
Ви можете зробити з'єднання встик. Верхній край крокви обріжте під кутом, який дорівнює куту ската даху. Упріть його в Тропило з протилежного боку. Щоб створити хорошу напруженість в упорі, змонтовані крокви злегка розведіть. Підіпріть їх знизу. Після цього зробіть вертикальний розріз в місці їх перетину. Площині будуть щільно докладати один до одного.
3
Скріпите крокви під коником. Для цієї мети вам необхідно мати мінімум 2 цвяха. Забивайте по одному цвяху в верхню площину кожного з крокв під певним кутом. Гвоздь повинен входити в зріз протилежної стикуємими крокви. Якщо необхідно, зробіть додаткове зміцнення. Для цього накладіть збоку металеву пластину і притягну її болтами до крокв. Також можете використовувати дерев'яну накладку. Її необхідно прикріпити до коньковому стику крокв збоку цвяхами.
4
З'єднання крокв ви можете виконати на коньковом брусі. Даний спосіб має схожість з попереднім. Відрізняється тільки тим, що монтаж самої коньковой балки - процес трудомісткий, та й не всім підходить така конструкція. Кожне кроква ви можете встановлювати окремо. В даному випадку зовсім не потрібні різного роду шаблони. Верхній край крокви спиратиметься на коньковую балку, а нижній на мауерлат.
5
Існує ще один спосіб кріплення крокв. Він аналогічний першому, але з різницею, що верхній стик виконується внахлест. У підсумку крокви будуть стикатися НЕ торцями, а бічними площинами. Стягувати їх ви можете великим болтом.