Як вишивати слова.

Домашнє рукоділля різноманітно, навіть звичайна вишивка відрізняється технікою виконання. Вибір техніки вишивання залежить від конкретного мотиву, важлива і структура тканини. Вивчіть способи вишивання слів нитками муліне.
Вам знадобиться
  • - тканина;
  • - нитки муліне;
  • - пяльци;
  • - голка;
  • - ножиці.
Інструкція
1
Для початку придумайте, що будете вишивати. Підготуйте необхідні матеріали та інструменти. В якості основи виберіть бавовна, бязь або льон, візьміть невеликі пяльци.
2
Потрібні букви намалюйте на папері, знайдіть схему підходящої монограми в інтернеті і перенесіть малюнок на кальку. Розкладіть проутюженной тканину на рівній поверхні, покладіть зверху копірку і кальку з малюнком, прорисуйте його. Прикрасьте слова красивою віньєткою, додайте кілька декоративних деталей.
3
Закріпіть тканину з малюнком на пяльцах і починайте вишивати, наприклад, гладдю. Для однієї букви можна використовувати різну техніку і різнокольорові нитки. Видів швів і прийомів, за допомогою яких можна наносити стібки, безліч. Дивіться на обриси букв і використовуйте підходящі. Наприклад, шов «назад голку» підійде для для більш широких частин символу, а для більш вузьких - рельєфна гладь.
4
Складніше вишивати літери округлого виду, наприклад «О», «С». Вишивайте основну частину таких букв рельєфною гладдю, для заокруглення робіть більш дрібні стібки. Вишийте навколо букви декоративну рамку, використовуйте петельний або шов «ланцюжок».
5
Використовуйте поєднання різних видів швів. Наприклад, техніку «назад голку», шов «рококо» або «стебельчатий». Шов «назад голку виконується таким чином: введіть голку справа наліво з виворітного боку полотна. Нитка повинна знаходитися з лівого боку стібка, виводите її під тканиною.
6
Використовуйте в роботі і двосторонню гладь. Нитку не затягуйте, тоді стібки будуть рівними, один до одного. Зверніть увагу на шов «петельний» - стібки дуже щільні, виглядає красиво. Проколюйте тканину з лицьового боку, направляйте голку в петлю, затягуйте нитку акуратно.
Корисна порада
Використовуйте букви, прикрашені декоративними візерунками, або вишивайте їх на тлі цілого орнаменту. Для ефекту світлотіні чергуйте нитки темних і світлих тонів.