Чому земля кругла.

У стародавні часи вважалося, що Земля, на якій ми живемо - це плоский диск, що спочивають в просторі. Згодом мандрівники виявили, що поверхня суші і моря не плоска, а плавно вигнута. Грецький вчений Аристарх Самоський припустив, що вся Земля - величезна куля. Півтори тисячі років по тому його здогад була підтверджена.
Інструкція
1
Однією з основоположних сил, діючих у всесвіті, є гравітація. Вона проявляється у вигляді тяжіння між будь-якими тілами, що володіють масою. Природно, що гравітація, породжена масивним об'єктом, діє і на нього. В результаті всі його атоми притягуються до однієї точки, званої центром тяжкості, або центром мас.
2
Згідно з однією з теорій, наша планета, як і інші планети Сонячної системи, утворилася мільярди років тому з хмари пилу і газів, що обертаються навколо Сонця. Під впливом гравітації і деяких інших сил це хмара поступово стислося, утворивши величезний «грудку» твердого речовини розміром з майбутню планету.
3
Між орбітами Марса і Юпітера знаходиться пояс астероїдів. Астероїди - космічні об'єкти, занадто маленькі, щоб вважатися планетами. Розміри деяких з них не перевищують декількох метрів, інші вимірюються кілометрами, але всі вони набагато менше, ніж Земля або Місяць. Астероїди мають різну, іноді досить вигадливу форму, і майже всі вони не круглі.
4
Причина цього в тому, що, хоча астероїд, як і будь-яке інше тіло, має власної гравітацією, її сили недостатньо, щоб подолати зчеплення між атомами речовини і змінити його форму. Сила тяжіння Землі набагато більше, і її цілком вистачило, щоб ще в стародавні часи, в період формування планети, надати їй округлу форму.
5
Однак говорити, що Земля - куля, не зовсім правильно. Її поверхня вкрита западинами (моря і океани) і опуклостями (континенти й острови). Крім того, під впливом відцентрової сили вона кілька стиснута у полюсів, хоча ступінь цього стиснення настільки мала, що її неможливо помітити неозброєним оком. В цілому Земля набагато менш шарообразна, ніж Сонце або газові гіганти Юпітер і Сатурн.Геометріческое тіло, приблизно повторює форму Землі, отримало назву геоид (в перекладі з грецької - землеподобний).
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=IpS2o1bpE1Y