Як налаштувати супутникову антену супутник Ямал. Як встановити супутникову антену.

Зараз супутникове телебачення як ніколи затребувана в нашій країні. Благо супутників, які ведуть мовлення на Росію зараз предостатньо. Одним з найпопулярніших є Ямал 202, який передає сигнал на більшу частину території держави. Більшість каналів, які вживаються з даного супутника, знаходяться у відкритому доступі. Налаштувати антену на нього можна самостійно, не запрошуючи фахівців.
Вам знадобиться
  • - компас;
  • - супутниковий тюнер.
Інструкція
1
Встановіть на даху, стіни або у дворі будинку прямофокусную супутникову антену. Знадобитися також ресивер, конвертер і кабель. Перед її установкою необхідно підібрати відповідне місце, щоб в південному напрямку в межах 50-80 метрів не було дерев і високих будівель. Можна також використовувати і офсетну супутникову антену. Діаметр «тарілки» - від 90 см, в залежності від місця розташування населеного пункту. Якщо ви не маєте наміру налаштовуватися на інші супутники, з платними кодованими каналами, то вам підійде найдешевший FTA-ресивер для відкритих каналів.
2
Використовуйте конвертор C-діапазону, так як саме на цій частоті на супутнику Ямал 202 більшу кількість каналів, зараз їх більше 50. Розташування сателіта на орбіті - 49 градус східної довготи і, як правило, антена на більшій частині Росії розгорнуто прямо на південь. Найкращим способом є настройка за допомогою спеціальних професійних приладів для настройки, які коштують досить дорого, можна використовуватися і більш дешеві аналоги, які за допомогою звукового або візуального сигналу допомагатимуть в налаштуванні на супутник. В їх відсутності настройку зробіть за допомогою компаса. Для цього визначте градус направлення на південь на сайті www.maps.google.com.
3
З'єднайте коаксильного кабелем ресивер, який вже приєднаний до телевізора, і конвертер перед налаштуванням сигналу. Антену розгорніть так, щоб конвертер був направлений на південь (скористайтеся компасом). В меню ресивера знайдіть настройку антени, і зі списку виберіть супутник Ямал-202. Так як на цьому супутнику найсильніший пакет каналів йде з транспондера, що має частоту 3982 L 4285, то в списку виберіть саме його. У ресиверів зазвичай внизу дві шкали: одна показує рівень сигналу, а друга - його якість. Якщо обладнання віддалене від місця настройки, то потрібно помічник, який буде підказувати дані на тюнері
4
Поверніть антену вліво, а потім, рухаючи її вправо, добийтеся, щоб рівень на шкалі сигналу був найбільш максимальним, після цього її переміщайте повільно вгору або вниз, поки рівень на шкалі якість не стане також максимальним. Досягти ще більшого рівня сигналу можна повертаючи конвертер зліва направо. Після цього проскануйте ресивер «Сліпим пошуком» і збережіть дані.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=_Nbbl_E6AkY
Щоб налаштувати "Ямал" - один з популярних супутників телемовлення - необхідно: Правильно вибрати антену. Розраховуючи необхідний діаметр враховуйте, що конвертер буде затінювати частина антени і погіршувати прийом. Конвертери бувають двох типів - з прямою і перевернутої поляризацією. Краще використовувати конвертер з прямою поляризацією. Ямал мовить тільки в С-діапазоні, тому знадобиться

Щоб налаштувати "Ямал" - один з популярних супутників телемовлення - необхідно:

  1. Правильно вибрати антену. Розраховуючи необхідний діаметр враховуйте, що конвертер буде затінювати частина антени і погіршувати прийом. Конвертери бувають двох типів - з прямою і перевернутої поляризацією. Краще використовувати конвертер з прямою поляризацією. Ямал мовить тільки в С-діапазоні, тому знадобиться конвертер С-band. Найважливішим елементом конвертера є опромінювач, від форми якого в першу чергу і залежить рівень сигналу, що приймається системою. Форма опромінювача повинна відповідати формі антени.
  2. Зібрати конвертер, закріпити його на антені.
  3. Зорієнтувати антену на супутник. Після того, як сигнал отриманий, домогтися максимального його якості, пересуваючи опромінювач вперед і назад. Пам'ятайте, що будь-які предмети, що затінюють антену (будинки, дерева, стовпи), істотно знижують якість сигналу. Дроти, в тому числі високовольтні, на якість сигналу практично не впливають.
  4. Подальша настройка проводиться за допомогою приймаючого устаткування - ресивера або DVB-карти для комп'ютерам. Розглянемо останній варіант.
  5. Встановіть програмне забезпечення карти і запустите програму настройки.
  6. Як правило, програма дозволяє вибрати необхідний супутник зі списку. Зробіть це, після чого здійсните настройку (пункт Satellite Settings). Якщо супутника ямал немає в списку, налаштувати ямал проте можливо: просто виберіть будь-який інший супутник, а в його налаштуваннях вкажіть параметри Ямалу: прапорець навпроти C-Band, частоту 5150 (для супутника Ямал-202) в поле вводу LOF 1.
  7. Вкажіть тип поляризації, частоту і швидкість потоку, відповідні параметрам супутника, натисніть Apply. Якщо все зроблено правильно, з'являться смуги, які є індикаторами якості сигналу та його рівня. Для отримання якісної картинки бажано, щоб обидва індикатора знаходилися в зеленій зоні, що позначає оптимальні значення показників. На цьому попередню настройку супутникової антени можна вважати завершеною. Якщо ж індикатори знаходяться в червоній зоні - критичні значення - то, можливо, доведеться повернутися до попередніх кроків і повторно виконати орієнтацію і настройку самої антени.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=_Nbbl_E6AkY