Як провести педрада цікаво. цікаві теми для педради.

Педагогічна рада - це банальна і звична схема планерок викладацького складу. І проводиться він у всіх установах, пов'язаних з освітою: починаючи від дитячих садків, закінчуючи вищими навчальними закладами. Проте навіть таке офіційний захід можна провести дуже цікаво і з користю для всього педагогічного складу. Потрібно тільки дуже ретельно до нього підготуватися.
Інструкція
1
Презентація - ось що допоможе вам урізноманітнити досить нудне нараду. Тільки виконана вона повинна бути не за шаблоном, а від душі. Уявіть на суд колег слайдовую або відеоподборку, розкажіть про ваші досягнення, про те, чого досягли діти, займаючись з вами за певною програмою або методикою. Обов'язково включіть в свою презентацію розповідь про введених інноваціях. Все має бути зроблено енергійно, інформаційно і не затягнуто. Використовуйте більше "живих" картинок - вони створять ефект присутності. А це допоможе зацікавити кожного педагога окремо.
2
Запропонуйте колегам прямо на місці випробувати якийсь новий метод. Якщо ви розповідаєте про практичну роботу з дітьми, не варто перетворювати її в банальне підбиття підсумків того, що було досягнуто. Запропонуйте педагогом спробувати зробити це теж. Тільки не затягуйте: не потрібно влаштовувати для них 40-хвилинний урок малювання або співу. Це допоможе і відволіктися, і краще зрозуміти, що саме виконують учні, а заодно можна і оцінити користь від цієї методики.
3
Запросіть взяти участь в педраді батьків. Бажано найактивніших, які приймають особливу участь в житті освітнього закладу. Нехай вони поділяться своїми враженнями від процесу навчання дітей, запропонують свої ідеї, приймуть участь в полеміці з педагогами. Таким чином можна буде продуктивніше скласти програму навчання і додаткового розвитку дітей. Бо часом у педагогів вже "око змальовується", і їм складно відійти від шаблонів. А батьки можуть допомогти їм подивитися на звичне під іншим кутом.
4
В деяких випадках можна залучити до педради безпосередньо дітей. Вони також можуть розповісти своє бачення плюсів і мінусів наявної системи освіти. Від педагогів вони можуть почути побажання про те, в якому напрямку краще вести уроки і заняття. Це допоможе зробити процес навчання більш ефективним.
5
Якщо вам дозволяють технічні можливості, зробіть свій педрада проведення відеоконференції або телемосту з колективом іншого освітнього закладу. Це допоможе вам порівняти методики, визначити ефективність навчання в кожному з установ та перейняти позитивний досвід.
Педагогічна рада є одним з громадських спільнот, що регламентують освітній процес. За своєю вагою рішення педради можна порівняти з вказівками і наказами директора школи та його заступників. Саме на таких нарадах приймаються рішення про переведення учнів на наступний курс навчання, розглядаються найважливіші методичні питання, приймаються освітні програми з усіх курсів. Головою педради є директор школи, заступником - заступник з навчальної частини, вибирається секретар, інші вчителі є членами ради.
Інструкція
1
В серпні, перед початком навчального року заступник директора з навчальної роботи, спільно з членами методичної ради та директором, складає графік і зміст педагогічних рад школи на навчальний рік. Питання вибираються згідно з результатами роботи школи в минулому році і темі, визначеної в програмі розвитку школи. На першому ж такій раді затверджується план роботи педагогічної ради всім учительським колективом. Кожен педрада повинен містити методичний питання, організаційне питання, питання, який курує освітній процес, по ходу вирішальний виникаючі проблеми, питання громадського характеру.
2
Відповідно до вищевказаного графіком, затвердженим наказом директора, заступник директора роздає в вересні теми вчителям, які будуть висвітлювати ті чи інші методичні, звітні або суспільні питання, по яких вони готуються до відповідних педагогічним радам.
3
У призначений день і годину збирається весь педагогічний колектив на чолі директора школи для здійснення графіка проведення педрад. Обраний секретар фіксує протоколом що відбувається дія в спеціально відведеному Журналі педагогічних рад, який зберігається у адміністрації школи. Голова педагогічної ради, директор школи, особисто проводить і регламентує тимчасовим цензом виступи, підбиваючи підсумки, беручи до уваги дебати, обговорення по кожному питанню. До речі, зберігається Журнал педагогічних рад у архіві школи десятки років, так як зміст порад дуже важливо і містить інформацію про успішність учнів, атестації кадрів та екзаменації учнів.
4
Важливо, навчити членів педагогічного колективу ставиться з усією відповідальністю до організації, підготовки та проведення педагогічних рад. Щоб освітлювані запитання були не викачаними з Інтернету або списаними з методичного посібника, а містили емпіричну інформацію, конкретні приклади з досвіду роботи і загально методичну, щоб учитель математики розумів і приймав до уваги педагогічну теорію, освітлювану в своєму оповіданні. Уважно і строго заповнювали звітну документацію до таких зборам, так як на підставі даних, які надають вчителі зі своїх предметів або класам, збирається спочатку загальна інформація по школі, потім здається в Управління освітою муніципалітету, далі в край і т.п. Загальний колектив повинен працювати як єдиний цілий механізм, де окремі частини виконують свою функцію.
5
І в кінці року, за результатами роботи всієї школи, заступником директора з навчальної роботи проводиться аналіз роботи педагогічного колективу, на основі якого буде складатися план роботи на наступний рік.
Зверніть увагу
Багато рішень педагогічних рад є підставою для наказів директора з основної діяльності школи.