Як вибрати якісний фотоапарат.

При виборі цифрової фотокамери необхідно врахувати масу параметрів. Знання потрібних характеристик допоможе вибрати такий пристрій, який необхідно саме вам. Багато чого залежить від мети покупки фотоапарата і ваших фінансових возможнсотей.
Інструкція
1
Почніть з визначення типу фотокамери. Існує два основних типи: дзеркальні фотоапарати і «компакти». Основна їх відмінність полягає в відеошукачем. У недзеркальних камер він розташовується вище об'єктива. Це може привести до того, що при зйомці з близької відстані ви отримаєте не те зображення, яке відображалося на РК-дисплеї. Найчастіше дзеркальні фотокамери оснащені більш потужною матрицею, що збільшує якість знімка.
2
Ще одна дуже важлива деталь фотокамери - це об'єктив. Іноді ці пристрої коштують дорожче самого апарату. Якщо у вас є можливість, то придбайте фотокамеру з можливістю заміни об'єктива. Врахуйте, що дані пристрій коштують порівняно дорого. Якщо ви не збираєтеся займатися фотографуванням професійно, то зупиніть вибір на «мильниці» без змінного об'єктиву. Краще вибрати оптику зі скляними очицями, а не пластиковими.
3
Зверніть увагу на використовувану матрицю. Якщо ви зупинили свій вибір на «мильниці», то вам доведеться задовольнятися порівняно слабким типом матриці. Але, на щастя, свої завдання вони виконують досить якісно. Не женіться за кількістю пікселів одержуваної фотографії. Це важливий, але не основний показник.
4
Перевірте якість екрану. Деякі дисплеї оснащені порівняно слабкою підсвічуванням. Недоліки такого екрану проявляються тільки при сильному освітленні. Полягають вони в тому, що зображення на дисплеї не буде видно. Перевірити якість екрану можна в магазині при покупці.
5
Зверніть увагу на доступні режими зйомки. Наявність потрібних вам режимів дозволить швидко задати саме ті настройки фотокамери, які потрібні вам в даний момент. Уточніть можливість використання карт пам'яті певного типу. Деякі виробники, наприклад Sony, виробляють фотокамери, що працюють тільки з картами Memory Stick Duo. Більшість інших камер підтримують карти SD, а це найбільш популярний формат.
При виборі цифрового фотоапарата покупцеві досить складно зорієнтуватися, оскільки апарати різної якості і споживчих властивостей володіють однаковими технічними характеристиками. Як же вибрати недорогий, але якісний фотоапарат?
Інструкція
1
Оцініть дозвіл матриці фотоапарата (мегапікселів). Як правило, це основна характеристика, на яку звертають увагу при виборі апарату. Вона впливає не на якість зображення, а на максимальний розмір фотографії, яку ви зможете роздрукувати без зниження якості. Якщо ви знімаєте для себе і розраховуєте мати якісні знімки, ваші потреби задовольнять 3-4 мегапікселя. А для зйомки альбомних фото буде достатньо камери з 1,5-2 мегапікселя.
2
Зверніть увагу на одну з основних характеристик фотоапарата - оптику. В даний час об'єктивами з постійною фокусною відстанню постачають камери нижнього цінового рівня. Дорожчі камери мають вбудований зум, що дозволяє регулювати фокусну відстань.
3
Поцікавтеся параметрами джерела живлення фотоапарата . На якість знімків ці характеристики не впливають, але важливі для зручності користування апаратом. Джерела живлення не відрізняються значною різноманітністю. Деякі камери харчуються від дорогих фірмових літієвих елементів, а більш доступні за ціною припускають використання звичайних пальчикових елементів.
4
Найважче оцінити якість електронної начинки цифрової камери. Для переважної числа завдань підходить формат JPEG, в якому може зберегти файл практично будь-яка камера. Якщо камера підтримує формат TIFF, це є одним з доводів для вибору на користь такої камери. Підтримка такого формату свідчить про високу якість програмного забезпечення та електронної начинки апарату.
5
При виборі камери зверніть увагу на перелік експозиційних програм, а не на деклароване якість визначення експозиції. Деякі камери мають функцію ручної установки параметрів експозиції.
6
В цілому ж порівняно дешеву цифрову камеру вельми непросто вибрати на основі перегляду одних лише технічних характеристик. Найефективніший спосіб вибору - порівняння та візуальна оцінка знімків, зроблених різними апаратами і вивчення відгуків досвідчених користувачів.