Як закріпити малюнок пастеллю.

щоб захистити малюнок пастеллю від пошкодження - осипання пастелі чи її змазування - його обов'язково необхідно закріплювати. Фіксація малюнка може проводитися самими різними методами.
Інструкція
1
Найбільш простим способом є фіксація звичайним лаком для волосся, або фабричним лаком з пульверизатором. Розпорошите лак на відстані 15-20 см від картини кілька разів з перервою не менше 20 хвилин. Після фіксування робота стає менш пастельній, кольори набувають додаткову глибину.
2
Також для закріплення пастельних малюнків застосовують желатин. Розчиніть його в воді, а потім сумішшю покрийте папір і дайте їй повністю висохнути. Далі на цьому папері ви можете працювати пастеллю. Після завершення роботи папір з малюнком потримайте над киплячою водою, повернувши до пар зворотного від малюнка стороною. При цьому желатин розчиняється і склеює нижні шари нанесеною пастелі.
3
Ще одним способом закріплення є вплив на роботу, поставлену вертикально, парів, насичених сумішшю рибного клею зі спиртом або оцтом. Після такої фіксації роботу обов'язково поміщають під скло.
4
Скористайтесь методами дійсних художників. Професіонали фіксують роботи пастеллю за допомогою спеціально створених фіксатівом, приготованих за певними рецептами.
5
Рецепт № 1. Візьміть вуглекислий амоній в кількості 10 грамів і розчиніть його у воді об'ємом 750 мілілітрів. Далі в розчин всипте порошок казеїну масою 15 г і акуратно збовтайте до повного розчинення. На наступному етапі додайте в розчин півлітра етилового спирту, суміш весь час перемішуйте, щоб казеїн зберігся в розчиненому стані.
6
Рецепт № 2. Найбільш простим, але в той же час ефективним фіксатівом є молоко, тому в ньому міститься природний казеїн в кількості 2 - 3%. Для використання молоко залиште, щоб воно відстоялося, а потім зніміть верхні шари разом зі сплив в процесі відстоювання на поверхню жиром. Зняте молоко розбавте водою на 25%. Використовуваний розчин використовуйте як фіксатив, проте недоліком подібного кошти є поступове пожелтение паперу під впливом молока.
7
Рецепт № 3. Розчиніть шеллак в етиловому спирті у пропорційному співвідношенні 1:10 - 1:20 в залежності від бажаної концентрації готового фіксатівом. Далі фіксатівом покрийте поверхню пастелі, бажано - у кілька шарів.