Як побудувати викрійку сукні.

Будь-яка модниця мріє бути неповторною. Однак наші магазини хоч і мають розмаїття асортименту, але знайти дійсно унікальну річ дуже важко. Інша справа - зшити плаття самої. Все різноманіття фасонів суконь засноване на єдиній базовій викрійці-основі. Якщо ви навчитеся робити цю викрійку, то зможете пошити собі сукню практично будь-якого фасону.
Інструкція
1
Щоб побудувати викрійку сукні, знадобляться наступні мірки: половина окружності шиї, грудей, талії, стегон, довжина і ширина спинки, довжина полички, висота і центр грудей, довжина плеча, обхват руки і довжина сукні.
2
Щоб правильно побудувати викрійку сукні, першим ділом на аркуші паперу нанесіть довжину вироби у вигляді вертикальної лінії. Через точки 1 і 2 на кінці відрізка проведіть перпендикуляри, довжина яких становить половину окружності грудей плюс 5 см. На кінцях отриманих відрізків поставте точки 3 і 4 і з'єднайте їх вертикаллю.
3
Від верхньої горизонтальної лінії отриманого прямокутника відкладіть довжину спинки плюс 0,5 см і проведіть лінію талії.
4
Від лінії талії відкладіть половину довжини спинки і побудуйте лінію стегон.
5
По верхній горизонталі відкладіть вправо ширину спинки плюс 1,5 см - точка 5. Від неї потрібно відміряти вправо чверть окружності грудей і ще півтора см - точка 6. Від обох точок - перпендикулярні лінії вниз.
6
Від точки 1 відкладіть одну шосту окружності шиї, поставте крапку 7. Від неї вгору побудуйте відрізок довжиною на 0,8 см більше 1/20 окружності шиї. З'єднайте кінець відрізка і точку 1 плавною лінією. Вийшов зріз горловини спинки.
7
Від краю зрізу горловини спинки проведіть відрізок, довжина якого на 2 см більше довжини плеча. На відрізку потрібно побудувати витачку глибиною 8 см на відстані 4 см від краю горловини.
8
Від краю плеча до точки ширини спинки по лінії грудей побудуйте зрозумію спинки.
9
Горловина і пройма переду чертится аналогічно, але глибина нагрудної виточки набагато більше - до верхньої точки грудей, а глибина зрізу горловини полички відміряється за бажанням.
10
На лінії талії побудуйте дві виточки по 4,5 см для спинки і по 4 см для полички.
11
На двох лініях - талії і стегон відкладіть половину окружності талії і стегон відповідно. З'єднайте отримані точки плавною лініей.Викройка готова.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=m5sXhoctbqo