Як визначити розмір канви.

Більшість рукодільниць починають освоєння вишивки з готових наборів. У цих наборах вже підібрані нитки і канва, вкладені голка і схема, а іноді навіть рамочка. Купуючи деякий досвід, майстринь вже не задовольняють готові набори. Вони починають міняти відтінки, замінювати шерсть на бавовну і підбирати більш відповідну канву. І в цьому випадку необхідно знати його розмір, щоб розрахувати ширину і висоту майбутньої роботи, а також щільність і прозорість вишивки.
Інструкція
1
Традиції вишивання прийшли до нас з Англії, тому номер канви визначається за кількістю клітинок припадають на один дюйм. Для початку, уважно огляньте упаковку канви, розмір на ній має бути вказаний виробником. Швидше за все, ви побачите подібну напис: 14 Count, 14,5w x 20,86h cm. 14 Count - це 14 клітинок на дюйм. Позначення 14,5w x 20,86h cm вказує, відповідно, на ширину (width) і висоту (height) облямівки в сантиметрах.
2
Якщо упаковка відсутня, виміряйте облямівку дюймової лінійкою. Для цього акуратно розкладіть канву на рівному місці, прикладіть до неї лінійку. Відзначте шпильками довжину дюйма. Порахуйте кількість клітинок між шпильками. Треба зауважити, що не у кожної господині в будинку є дюймова лінійка. Але вийти з цього положення дуже просто. Відзначте шпильками 2,54 см - це і буде дюйм.
3
Розміри канви, з якими майстрині працюють особливо часто, можна легко вирахувати для сантиметрової лінійки. Для цього номер канви розділіть на 2,54 і помножте на 10.Такім чином, у вас вийде: №18 (18/2,54 * 10 = 71) це 71 клітинка на 10 см№16 (16/2,54 * 10 = 63) це 63 клітинки на 10 см№14 (14/2,54 * 10 = 55) це 55 клітинок на 10 см№11 (11/2,54 * 10 = 43) це 43 клітинки на 10 см
4
Також можна скористатися програмою для перекладу зображення в схему вишивки. Подібна програма допоможе розрахувати номер канви, розміри майбутнього малюнка, кількість і вартість необхідних ніток.В Як приклад візьмемо програму EmbroBox (http://embrobox.narod.ru/). У розділі «калібрування» введіть підрахована кількість клітинок на 10 см, порівняйте вашу канву із зображеною на моніторі. Маніпулюйте кнопками «крупніше» і «дрібніше», поки екранна і справжня канва не співпадуть. Натисніть кнопку «готово».
5
Також існує канва, яка не має виражених квадратиків, що представляє із себе просто рівномірно переплетену тканину. Для такої канви розрахунок розміру проводиться за тим же принципом. Для початку вирішіть, скільки ниток вздовж і впоперек буде в одному квадратику. Далі відзначте один дюйм і порахуйте кількість квадратиків в ньому. Тепер, знаючи розмір канви, можете розрахувати розмір вишивки. Не забудьте прибавки на подгибку.
Корисна порада
При придбанні канви в магазині, поцікавтеся про її розмір. Досвідчений продавець завжди охоче вам допоможе.