Як зняти гріпси.

грипс називають ручки, які ставляться на велосипедне кермо або кермо скутера. Ці ручки можуть бути різними: гумовими, поролоновими, зі спеціальними вставками для пальців. Зазвичай велосипедні рулі укомплектовані грипсами, але в процесі експлуатації вони рвуться, дряпаються, стають незручними. Іноді виникає необхідність їх замінити.
Інструкція
1
Сучасні гріпси можуть бути оснащені спеціальними зажимами. Відкрутіть ці затискачі і стягніть конструкцію. А якщо затискачів немає, візьміть викрутку, піддіньте нею грипс і за допомогою шприца зробіть вприскування всередину трохи води. Якщо грипс не надто щільна і жорстка, то її можна просто проткнути шприцом з голкою і влити туди воду. Ручка повинна зніматися дуже легко.
2
Якщо знімаються гріпси занадто жорсткі, то поставте під них каструлю з гарячою водою, від пара гума розм'якне, і ви або стягне ручки самостійно, або зумієте проколоти їх шприцом і впорснути трохи води. Не використовуйте для розігріву відкритий вогонь, так ви пошкодите виріб.
3
Можна скористатися якою-небудь мастилом, наприклад, литолом. Змастіть підставу ручки і постарайтеся провернути її на місці так, щоб литол потрапив під неї. Потім, повільно обертаючи, стягуйте грипс. Такий спосіб має значний мінус: немає гарантії, що гріпси НЕ будуть зіскакувати після установки на місце, тому або використовуйте малу кількість змащення, або насадите ручки, зніміть, протріть неворсистою тканиною зсередини, щоб прибрати надлишки мастила, і знову надіньте.
4
Щоб надіти нові гріпси, змочіть їх зсередини спиртом і надіньте. Спирт швидко випарується і, на відміну від води, не дасть корозію на метал, що згодом зазвичай стає причиною поломки підстави ручки.
5
Бувають дуже тонкі гріпси, які під час їзди просто перекручуються. В цьому випадку їх потрібно зняти вищеописаним способом і очистити кермо і гріпси від пилу і бруду. Для ущільнення посадки ручки можна використовувати ущільнювальну гумку, вона зафіксує деталь на місці.
Корисна порада
Звичайно, при виборі грипс кожен керується своїми інтересами: краса, зручність, ціна. Але який толк від гарної ручки, їли вона незручна? Так що при покупці нових ручок добре огляньте і спробуйте їх на дотик, якщо, звичайно, є вибір.