Як шпаклювати стики гіпсокартону. Як шпаклюють стіни по гкл.

Відомо, що гіпсокартон відрізняється гладкою, ідеально рівною поверхнею. Його застосування для ремонту квартири - просто знахідка. Однак у процесі монтажу гіпсокартону дуже важливо забезпечити якісну обробку стиків плит.
Вам знадобиться
  • - невеликий шпатель і широкий шпатель;
  • - гіпсова шпаклівка ГКЛ, Гіпсопласт або Гіпсошов;
  • - праймер;
  • - шпаклівки Крепс Гіпсопласт, Крепс ГКЛ або Крепс КР;
  • - армована стрічка;
  • - абразивна шкурка.
Інструкція
1
Накладіть ґрунтовку на поверхню плит в місцях стиків і поглиблень від саморізів, щоб зменшити витрати на Шпаклювальний матеріал. Далі прошпаклюйте поздовжні стики і вм'ятини в місцях кріплень гіпсокартону. Використовуйте для цих цілей стартову або спеціальну шпаклівку. Якщо дефекти неглибокі, покрийте їх шаром до 5 мм Гіпсопласта або гіпсової шпаклівки ГКП. При глибоких дефектах використовуйте шпаклівку Гіпсошов. Тут ви максимально можете покласти шар до 8 мм. Залежно від бажаної якості шпаклівку стиків виробляєте 2-4 рази. Якщо верств більше двох, грунтуйте попередні шари після їх повного затвердіння.
2
Наклейте армирующую скловолокнисту сітку (серпянку) для обробки стиків в одній площині. Для цього поперечні (непрофільовані) стики підготуйте, зрізавши картон на розмір армуючої стрічки плюс 1-2 см. Серпянка потрібна для зменшення можливості появи тріщин в стику. У будь-якому випадку вона не дасть шматках шпаклівки розсипатися.
3
Обробіть гіпс клеєм або шпаклівкою і тільки після цього при закладенні поперечних стиків вмонтуйте в шпаклівку серпянку. Широким шпателем приберіть зайву шпаклівку.
4
Закрийте всі фірмові стики аналогічним чином, застосовуючи армуючу стрічку. Використовуйте шпаклівки Крепс Гіпсопласт, Крепс ГКЛ або Крепс КР.Прі закладенні стиків поперечних (нефірмових) візьміть шпаклівку Крепс Гіпсошов. При її застосуванні можна обійтися без армуючої стрічки. Стики в цьому випадку розшийте V-подібної форми фаскою. Для кращої адгезії та видалення пилу стик перед шпаклівкою обробіть праймером. Втиснете шпателем Гіпсошов в стик. Злегка зашліфуйте шкіркою невеликі нерівності після схоплювання матеріалу. Шпаклівка стику глибокого проводиться в два прийоми.
5
Покрийте ґрунтовкою поверхню гіпсових листів перед обклеюванням їх шпалерами. А для фарбування гіпсокартону покрийте його тонкої фінішної шпаклівкою. Рівні стіни будуть радувати око своєю бездоганністю, забезпечуючи затишок у вашому домі.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=nCHG0OFLtzU
Зверніть увагу
Перевірте якість монтажу гіпсокартонних листів. Якщо гіпсокартон закріплений не жорстко, напевно з'являться тріщини в місцях стиків.
Корисна порада
Проводьте роботи по грунтовці і шпаклівці стиків листів гіпсокартону тільки при плюсовій температурі повітря і при більше 60% відносної вологості. Це захистить гіпсокартонні листи від лінійної деформаціі.Разводіте суміш у необхідному на даний момент кількості води. Застиглий матеріал не можна повторно використовувати, запобігаючи тим самим появу тріщин.