Як продавати продавця-консультанта.

Якщо ви хочете підняти продажі в гіпермаркеті, бутику або простому магазині, необхідно не тільки грамотно продумати цінову політику, але і підібрати хороший персонал. Якщо ваші співробітники не вміють розмовляти з клієнтом, він навряд чи зробить покупку. А адже в умовах жорсткої конкуренції головну роль відіграє саме людський фактор.
Інструкція
1
Для того щоб людина зробив покупку, часом його необхідно переконати в перевагах певного товару. Тому продавець-консультант повинен бути прекрасно обізнаний про якісні характеристики всіх виробів, що продаються магазином. Думати, що менеджер торгового залу вивчатиме технічні параметри всіх видів продукції самостійно - глибока помилка. Тому вам (якщо ви керуєте штатом співробітників) буде необхідно періодично влаштовувати майстер-класи, в ході яких буде потрібно знайомити своїх підлеглих з тим чи іншим товаром.
2
Комунікабельність (вміння спілкуватися) - ще одна необхідна якість для успішної роботи продавців-консультантів. Розвивайте його в своїх підлеглих, влаштовуючи між ними рольові ігри. Візьміть в звичку влаштовувати перед робочим днем 10-хвилинні тренінги, в ході яких ви будете грати вибагливого покупця, а ваш співробітник - продавця, якому необхідно умовити «важкого» клієнта на покупку.
3
Хороший продавець-консультант повинен уміти підбирати «ключик» до кожного потенційного покупця. Іншими словами, за лічені хвилини він повинен скласти психологічний портрет клієнта і, залежно від своїх спостережень, вступити з ним у діалог з певною фрази, яка буде розташовувати людини до спілкування (виходу на контакт).
4
Завдяки вмінню відчувати людей, продавець консультант повинен вміти не тільки вчасно сказати своє вагоме слово, а й знати, коли потрібно витримати паузу, а то й зовсім промовчати. Якщо людина, яка прийшла в магазин, знає, що йому потрібно і де ця річ знаходиться, і по всьому його виду помітно, що покупець не має наміру спілкуватися, не варто йому заважати. В цьому випадку не потрібно довгих красивих фраз. Досить буде декількох пропозицій строго по справі.
5
Слід також пам'ятати, що деяким людям зовсім не подобається увага продавців: вони починають соромитися і замикатися в собі. Тому, щоб продати товар і залишити про себе гарне враження, справжній продавець-консультант повинен відчувати настрій покупців, не лізти за словом в кишеню, вміти бути непомітним і прекрасно знати асортимент свого магазину.