Як навчитися красиво говорити.

Уміння красиво говорити дано не кожному. Дуже часто людина не може донести свою думку до співрозмовника. Нікому не хочеться, щоб його мова була непевною і нецікавою. Як навчитися правильно говорити і добитися успіху в красномовстві?
Вам знадобиться
  • Магнітофон або диктофон
Інструкція
1
Поповнюйте свій словниковий запас. Намагайтеся щодня вивчити хоча б одне нове слово. Особливо це стосується людей, які змушені використовувати у своїй промові велика кількість спеціальних термінів. Говоріть тільки про те, в чому ви дійсно розбираєтеся.
2
Приділіть особливу увагу емоційному забарвленню мови. Міняйте інтонацію, виділяйте голосом головні думки і допомагайте собі красивими жестами. Це обов'язково приверне увагу співрозмовників і запам'ятається ними.
3
Будьте оратором. Не бійтеся виступати перед великою кількістю людей. Для зняття страху пишіть невеликі виступи на папері і відпрацьовуйте їх перед дзеркалом. Попросіть близьких людей послухати вас і оцінити вашу мову. Репетируйте під час дружніх посиденьок і свят - говорите тости, ведіть вечір. Підвищуйте впевненість у собі.
4
Слідкуйте за інтонацією. Використовуйте різне забарвлення слів при розмові. Для тренування читайте одне і те ж вірш з різною інтонацією - діловим голосом, ласкаво, суворо і так далі.
5
Записуйте свій голос на магнітофон (диктофон) і проводите аналіз мови. Відзначте свої помилки і постарайтеся від них позбавитися. Усуньте слова-паразити і розтягнуті фрази. Прослідкуйте за темпом мови - він повинен бути однаковим, що не прискорюватися або сповільнюватися. Намагайтеся викладати свої думки лаконічно, без тривалих пояснень, відволікань на непотрібні дрібниці.
6
Постійно тренуйтеся. Досягніть бездоганного узгодження відмінків і закінчень. Чи не перескакуйте з теми на тему, будьте послідовні і логічні. При розмові будьте спокійні, доносите свої думки без монотонності. Однак не варто говорити занадто емоційно - це може відлякати слухачів. Звертайте увагу, як кажуть диктори телебачення і радіо. Аналізуйте їх мова і намагайтеся запам'ятати те, що вас привабило.