Як лікувати шишки на лобі. гематома на лобі лікування.

Коли відбувається падіння, може постраждати область лоба - з'являється шишка. З медичної точки зору така травма називається гематомою, тобто розриваються судини, при цьому утворюється порожнина, в якій скупчується кров.
Інструкція
1
Перше, що вам необхідно зробити - прикласти холод до місця удару. Коли ви були маленькі, напевно часто падали. Мама прикладала до травмованого місця холодну ложку. Як тільки вона нагрівалася - тут же прикладала іншу. Зробіть те ж саме, але пам'ятайте, що це знімає набряк лише відразу після удару. Краще якщо ложка буде срібною. Якщо поруч не виявилося ложки, то прикладіть мідну монету або ж пляшку з холодною водою, а краще жерстяну банку. Поробіть кругові рухи, як би розтираючи місце удару, тим самим ви не дасте крові застоятися.
2
Для того щоб кров розсмокталася швидше, періодично прикладайте до гематомі лід. Ви також можете зробити розсмоктує компрес. Для цього візьміть кубики льоду, загорніть їх у поліетиленовий пакет. На місце удару покладіть марлю, згорнуту в кілька разів. Потім лід, а зверху за допомогою бинта зафіксуйте все, обмотавши навколо голови.
3
Зробіть компрес з сирої картоплі. Для цього натріть його на дрібній тертці і, не віджимаючи, загорніть в тканину, наприклад, в марлю. Прикладіть до забитого місця і потримайте хвилин 20-30.
4
Добре допомагає і капустяний лист. Для цього вам потрібно просто прикласти його до місця удару на кілька хвилин. Також можете зробити на ніч сітку з йоду або намазати на місце удару мазь, зроблену з трави арніки.
5
Якщо гематома досить-таки велика чи довго не проходить, зверніться до лікаря. Він проведе обстеження і призначить вам лікування, яке зазвичай включає спеціальні розсмоктують мазі та компреси. В екстрених випадках лікар може призначити хірургічне видалення шишки, наприклад, при пухлини кісткової тканини.
Зверніть увагу
Врахуйте, що шишка повинна зійти протягом 3-5 днів, якщо ж цього не відбулося - зверніться до хірурга. Також за медичною допомогою варто звернутися в тому випадку, якщо у вас з'явилися головні болі, запаморочення, нудота, блювота.