Як виготовити електродвигун своїми руками.

Електродвигун - дуже простий пристрій. Збірка приладу займе не більше десяти хвилин і не потребують витрат. Але така робота, особливо якщо ви будете вивчати будову та роботу електродвигуна разом з дітьми, дуже цікава і інформативна.
Вам знадобиться
  • - держатель для батареї з контактами;
  • - магніт;
  • - акумулятор або батарея розміру АА;
  • - 1 метр дроти з емалевою ізоляцією, діаметром 0,8-1 мм;
  • - 0,3 метра неізольованого проводу, діаметром 0,8-1 мм.
Інструкція
1
Почніть роботу по створенню електродвигуна з намотування котушки. Для цього вам потрібен дріт, що має емалеву ізоляцію. Намотуйте провід рівними витками. Зробити це досить складно, тому використовуйте основу, наприклад, акумуляторну батарею. 5см дроти з кожного кінця залиште вільними. Намотайте близько 20 витків на використовувану основу. Намотування не повинна бути дуже щільною, але в той же час і занадто вільне намотування не підійде.
2
Зніміть вийшла котушку з каркаса. Зробіть це дуже обережно, намагаючись не пошкодити намотування. Залишені вільними кінці проводу закрутіть навколо отриманих під час намотування витків. Це потрібно для того, щоб котушка зберігала форму. Витки, одержувані при намотуванні, розташуйте точно навпроти один одного. Близько 1см дроти залиште. За рахунок цих кінців котушка розміщуватиметься на власниках. Для поліпшення роботи електродвигуна зачистите ізоляцію на кінцях дроти, з якого зроблена котушка. Тут є невелика хитрість. Видаліть ізоляцію тільки з одного боку кожного з кінців. Наприклад, тільки з верхньої половини решт дроти. Нижня частина повинна залишитися заізольованої. Найголовніше, уважно стежте, щоб ізольовані краю були внизу в обох кінцях котушки.
3
Тримачі, на яких буде розташована котушка, зробіть з дроту без ізоляції. Зовні вони представляють собою провід, перегнутий навпіл, з петлею. У цю петлю вставлятимуться залишені під час намотування котушки кінці. Шматок дроту завдовжки 15см просто перегніть навпіл, обернувши при цьому в середині навколо цвяха.
4
Підстава електродвигуна виготовте з тримача для акумуляторної батареї. Він має певну вагу і утримає ваш двигун від вібрації під час роботи.
5
Тепер приступите до складання двигуна. До акумулятора прикріпіть тримачі. Вставте його в тримач для батареї. Помістіть котушку на тримачі. На акумулятор покладіть магніт. Котушка почала обертатися? Значить, все зроблено правильно.
6
Якщо ви хочете зупинити роботу електродвигуна, зніміть котушку з утримувачів. Так ви розімкнете ланцюг, і робота двигуна припиниться.