Як завести свій сервер.

Якщо вам необхідно постійно обмінюватися даними у вашому офісі або будинку між декількома комп'ютерами, варто подумати про використання файлового серверу. Це комп'ютер, підключений до загальнодоступної мережі і дозволяє вільно передавати файли всередині неї.
Вам знадобиться
  • - Комп'ютери;
  • - Ethernet-карта;
  • - жорсткий диск великого об'єму;
  • - 256-512 Мб оперативної пам'яті.
Інструкція
1
Визначте в першу чергу кількість користувачів, які одночасно зможуть звертатися до сервера. Якщо їх число досягає 10, то файловий сервер можна побудувати і на досить скромному апаратному забезпеченні. При великих кількостях з'єднання з сервером потрібно встановлювати вже паралельне. Придбайте потужний і продуктивний комп'ютер, що має достатню кількість оперативної пам'яті.
2
Підберіть жорсткий диск для належного обміну файлами. Якщо більшу частину файлів, які буде використовувати сервер, складають звичайні електронні документи, то буде досить жорсткого диска на 60-80 гігабайт, оскільки дані типи файлів порівняно невеликі. Однак якщо у ваших планах обмін відео, музикою або об'ємними базами даних, то вибирати диск потрібно на кілька сотень гігабайт.
3
Встановіть, якщо потрібно, додаткову пам'ять. На менших файлових серверах можна працювати з 256 мегабайтами ОЗУ, а для більш швидкої продуктивності знадобиться 512 мегабайт і більше. Чим більше користувачів, тим більше потрібно оперативної пам'яті.
4
Виберіть відповідну операційну систему. Це може залежати від необхідного рівня комфорту і переваг. Linux або інші подібні операційні системи підходять дуже добре, оскільки здатні працювати і на не надто продуктивному апаратному забезпеченні. У цьому випадку може не знадобитися установка графічного інтерфейсу.
5
Зберіть і налаштуйте комп'ютер для сервера, підготувавши всі необхідні компоненти. При використанні Linux і подібних йому систем, сервер потребують меншої кількості комп'ютерів і з меншою продуктивністю. Можете сміливо зупинитися і на підтриманому обладнанні. Головне, щоб основний комп'ютер мав Ethernet-карту для підключення до офісної або домашньої мережі.
6
Налаштуйте роботу сервера, зайшовши в панель управління. Увімкніть загальний доступ до принтерів і файлів за допомогою адміністративних інструментів. Переконайтеся, що зв'язок між комп'ютерами функціонує належним чином і відсутні перевантаження устаткування.