Як зробити будівельні ліси.

При зведенні та ремонті будівель будівельні організації використовують, як правило, ліси з металу. Вони легко і швидко монтуються, надійні в експлуатації, можуть використовуватися необмежену кількість разів. Однак у приватному секторі при будівництві та ремонті невисоких будівель досить часто застосовують дерев'яні будівельні ліси. Це виявляється дешевше, ніж купувати або брати в оренду металеві.
Вам знадобиться
  • - дошка товщиною не менше 50 мм;
  • - або брус розмірами 80х80 мм і більше;
  • - або колоди діаметром 80-150 мм;
  • - обрізні або необрізна дошка товщиною 25-30 мм;
  • - теслярський інструмент;
  • - цвяхи.
Інструкція
1
Відріжте необхідну кількість стійок для лісів. Їх число визначається з умови, що стійки ставляться попарно через кожні 1-1,5 м. Довжина стійок повинна бути рівна максимальній висоті лісів. При необхідності їх можна нарощувати, прибиваючи дошки або брус один до одного внахлест з перекриттям не менше 300-400 мм і з обов'язковим загином цвяхів з іншого боку.
2
Покладіть стійки по дві на землю на відстані 600 мм один одного і прибийте до них по дві перемички - одна в самому низу, інша на відстані від краю, рівному висоті настилу першого рівня (вона буде служити опорою для першого настилу) . Перемички повинні бути виготовлені з дошки 40-50 мм завтовшки і прибиватися не менше ніж чотирма цвяхами з обов'язковим загином цвяхів з іншого боку. Між перемичками прибийте до стійок дошку по діагоналі (розкіс) - для додання конструкції жорсткості.
3
Встановіть парні стійки до стіни на відстані один від одного 1-1,5 м і з'єднайте їх між собою дошками, прибиваючи їх з обох боків лісів перехресно один одному. Досягніть того, щоб конструкція мала достатню міцність і жорсткість.
4
Прикріпіть крайні парні стійки до стіни будівлі. Якщо стіни дерев'яні, стійки можна просто прибити до них дошками. Якщо будова кам'яне, потрібно закріпити в нього анкери, і прикріпити лісу до них. Якщо кріплення до стіни з якої-небудь причини неможливо, зміцните лісу за допомогою розпірок, упертих одним кінцем у землю, а іншим - в стійки. Щоб ліси стояли міцно, потрібно закріпити кінці розпірок, прибивши один з них до лісів, а інший до стовпа, забитому в землю.
5
Застелите настил лісів обрізними або необрізну дошку. Прибийте їх до перемичках. У міру просування вгору або вниз (якщо роботи ведуться зверху вниз) прибивайте до стійок в потрібному місці наступний ряд перемичок і Застеляйте їх дошками.
Зверніть увагу
В цілях безпеки не рекомендується виготовляти лісу з дерева вище 7-и метрів.
Корисна порада
Якщо планується піддавати лісу великим навантаженням, бажано перемички, що тримають настил, врізати в стійки на глибину 10-15 мм.