Як розкроїти жилет. Як розкроїти швидко желетку.

Жилет - дуже практичний і модний предмет жіночого гардеробу. Приталений жилет підкреслить жіночність фігури, тонку обробку блузки, в прохолодну погоду зігріє. Ви можете спробувати зшити цю корисну річ самостійно, для цього треба лише побудувати викрійку стильного жилета без коміра на підставі стандартної викрійки по фігурі, розкроїти його і зшити деталі.
Вам знадобиться
  • - форма основи;
  • - лінійка;
  • - олівець;
  • - крейда;
  • - тканина.
Інструкція
1
Складіть викрійку основи сукні відповідно до результатів вимірювання своєї фігури. Цю стандартну викрійку збережіть, її завжди слід мати під рукою тим, хто любить шити. Горизонтальною лінією нижче талії на 5-8 см відзначте довжину жилета.
2
Візьміть малюнок спинки. Росток зробіть глибше і ширше. Від паростка по лінії середини спинки відкладіть 6-10 см і проведіть горизонтальну лінію, це буде лінія кокетки. Від неї по проймі відкладіть 1,5-2 см вниз, отриману точку з'єднайте з серединою лінії кокетки.
3
Візьміть малюнок переду. Розширте горловину. Додайте припуск на гудзики 2-3 см. З'єднайте плавною або прямою лінією полузаноса для гудзиків і лінію горловини на плечовому зрізі. Намалюйте лінію кокетки, для цього відміряйте по лінії пройми, горловини і лівій стороні виточки 6-9 см і з'єднайте отримані точки прямою лінією по лінійці.
4
Нанесіть лінії рельєфу. Для цього розділіть навпіл лінію кокетки від виточки до пройми. Зазначену точку з'єднайте з верхньою точкою грудей, лінію продовжите до виточки на талії. Низ переду оформите плавною кривою.
5
Все отримані деталі нумеруйте, щоб не заплутатися при розкрої.
6
Розріжте викрійки по лініях рельєфів і кокетки.
7
Розкладіть деталі викрійки на тканині. Досягніть того, щоб напрямок часткової нитки відповідало малюнку, для переду і спинки часткова нитка повинна йти вертикально, для кокетки може бути як вертикальної, так і горизонтальної.
8
Крім двох деталей переду і однієї деталі спинки розкроїте підкрійні обтачки для застібки, пройми, паростка і горловини, а також низу жилета. Якщо ви будете шити жилет з хлястиком, розкроїте також часткову смужку шириною 4-5 см, довжиною 35-40 см.
9
Додайте припуски на шви, по 0,7-2 см, з кожного боку, де потрібна шов. Обведіть всі деталі крейдою або олівцем.
10
Переконайтеся, що нічого не забули, все врахували і правильно розкроїли жилет. Після цього вирізуйте деталі і шийте нову стильну річ для свого гардеробу.
Сьогодні мода на жилетки знову повертається. Ця зручна річ підходить і дітям, і дорослим. Її можна купити, але зшити самостійно жилет теж вдасться. Тільки для цього слід постаратися зробити правильну і точну викрійку такого виробу.
Вам знадобиться
  • -сантиметрові стрічка;
  • -лист паперу;
  • -карандаш;
  • -тканина.
Інструкція
1
Зніміть всі потрібні мірки: це обхват стегон, обхват шиї, довжина жилета. Якщо ви збираєтеся шити жилет для чоловіка або дитини, то поміряйте також обхват грудей. Що стосується довжини, то тут все залежить від того, яку конкретно модель ви віддали перевагу.
2
Для викрійки знайдіть аркуш паперу, візьміть олівець. Почніть будувати викрійку з прямокутника, висота якого відповідатиме довжині вироби, а ширина - половині обхвату стегон. При цьому треба додати кілька сантиметрів для припуску. Зверніть увагу, що ширина і спинки, і переду на викрійці жилета буде однаковою.
3
Візьміть олівець яскравого кольору і намалюйте лінію горловини на спині. Її ширина буде дорівнювати одній третій обхвату шиї, а глибина може скласти до п'яти сантиметрів.
4
Далі малюйте лінію горловини переду, взявши олівець іншого кольору. Її ширина буде аналогічна ширині горловини на спині. Глибина може скласти до 8 см - все залежить від обраної моделі. Форма вирізу також диктується моделлю.
5
Нанесіть на викрійку лінію пройми. Ця лінія може збігтися з лінією боки або з шириною плеча, яка складає близько 12 см. Також жилет може мати форму маєчки: тоді лінія буде заходити на поличку. Внизу пройма може бути і овальної, і прямокутної форми.
6
У разі якщо жилет буде з блискавкою, то передню частину виробу шийте з двох деталей. Для цього викрійку поділіть посередині. Для того щоб приробити застібку, від лінії середини потрібно додати ще близько 2 см.
7
На викрійці обов'язково позначте ширину обробки по горловині, проймі, низу вироби, бортах. Переносите викрійку на тканину і розкроюють майбутню жилетку .
8
Можливо, таку викрійку вам буде зробити складно. Тоді візьміть вже готову жилетку і обведіть її, приклавши до аркуша паперу. Контур, який вийшов, доопрацювати, щоб вийшла повноцінна форма.