Як побудувати гарний паркан.

Люди огороджують свої житла парканами з давніх часів. Зараз паркани повинні не тільки позначати межі ділянки і забезпечувати ізоляцію території, а й вписуватися в ландшафтний дизайн вашої ділянки.
Інструкція
1
Для того щоб побудувати красивий паркан, що гармонійно вписується в ландшафт вашої ділянки, необхідно враховувати два основних фактори: - матеріал, з якого виконаний паркан, повинен поєднуватися з матеріалом основних будівель ділянки; - висота огорожі не повинна перевищувати двох метрів.
2
Мабуть, найпопулярнішим матеріалом для будівництва паркану залишається дерево. І це цілком зрозуміло. Невисока вартість і доступність деревини роблять її дуже затребуваною в заміському будівництві. До того ж, простота обробки дерева дає можливість експериментувати з кольором і формою. Єдиним недоліком такої огорожі є його недолговечность.Самим поширеним типом дерев'яних парканів є штахетник. Монтаж цього виду огорожі досить простий - в землю вбиваються стовпи, на них кріпляться поперечини, до яких прибиваються дошки штахетника. Залежно від розташування рейок і відстані між ними, огорожа може вийти суцільним, або з просвітами, або «шаховим». Іншим методом кріплення рейок є «ялинка». При цьому типі складання дошки паркану монтуються внахлест на спеціальні напрямні. У результаті виходить двостороннє огородження, малюнок якого нагадує ялинку. Одним з найдавніших видів дерев'яних огорож є тин. Традиційно цей вид огорожі робиться з молодих пагонів дерев. Допускаються також і сучасні інтерпретації - міцні стовпи «обплітаються» гнутими доскамі.Последнее часом набирають популярність паркани в стилі «ранчо». Такі огорожі підійдуть для ділянок великої площі. На масивні стовпи горизонтально кріпляться 3-4 дерев'яних дошки.
3
Дуже переконливо і красиво виглядають огорожі з цегли або натурального каменю. Цей матеріал відрізняється надійністю і міцністю. Для установки такого паркану потрібно заливка бетонного фундаменту. На це підстави виробляється цегляна кладка. Для будівництва огорож цього типу рекомендується використовувати спеціальний облицювальна цегла. Він випускається різних кольорів і розмірів. При бажанні, можна придбати цеглу, стилізований під природні матеріали. Цегляну кладку можна комбінувати з дерев'яними або кованими прогонами.
4
В останні роки набирають популярність паркани, виготовлені з полівінілхлориду. Властивості цього пластика дозволяють додати огорожі найрізноманітніші оригінальні форми і забарвлення. До того ж, цей матеріал не тільки красивий, але і довговічний. Пластиковий паркан не вимагає догляду, а його вартість порівняно невисока.
Зробити красивий оригінальний паркан своїми руками може бути і не дуже просто, зате яке задоволення ви отримаєте від процесу. Паркан - невід'ємна частина ландшафтного дизайну, він повинен підкреслити красу вашої ділянки, зробити його завершеним за формою і змістом. Огорожа повинна відповідати загальному стилю. Для цього можна використовувати ті ж матеріали, що і при обробці будинку, повторити деякі візерунки і лінії, раніше використані в оформленні ділянки.
Інструкція
1
Забор дає почуття захищеності, але пам'ятайте - будувати занадто високу огорожу на маленькій ділянці небезпечно, так як замість почуття захищеності ви отримаєте ефект колодязя. Оптимальна висота паркан а - два метри.
2
Найтрадиційнішим для Росії є дерев'яний паркан . Дерев'яний паркан може бути будь-яким за формою: ви можете зробити його з паркану, суцільним, сплести його. Щоб дерев'яний паркан був довговічніше, зробіть для нього фундамент. Дерево добре комбінується з каменем і цеглою. Для дерев'яного паркан а потрібна антисептична просочування.
3
Хочете паркан «на століття»? Виконайте його з цегли. Така огорожа міцна і надійна. Кладка також ведеться на фундаменті. Цегляні паркан и можуть бути суцільними і фігурними, стовпчики можна прикрасити черепицею. Ворота і хвіртку в цьому випадку варто підбирати залізні. Добре виглядають з цеглою елементи ковки. Тільки не перестарайтеся. Кування не повинно бути занадто багато - це декор.
4
Не забувайте про живу огорожі. Її часто використовують для оформлення паркан ов із залізної сітки або паркану. Жива огорожа може бути як формованої, стриженої, так і просто «дикої», коли ряд рослин закриває вашу ділянку від цікавих очей.
Корисна порада
Простіший паркан можна зробити з профнастилу, залізної сітки.