Як промити АКПП.

При експлуатації автомобіля, автоматична коробка передач піддається серйозному зносу. Тому в якості профілактичних заходів необхідно проводити промивку АКПП і заміну масла в ній.
Вам знадобиться
  • масло
Інструкція
1
Для успішного проведення даної операції запасіться подвійним об'ємом масла, половина якого піде на промивку системи. Після цього заженете автомобіль на оглядову яму або підніміть його на підйомнику. Потім від'єднайте шланги системи охолодження від АКПП. Для якісного здійснення промивки, знайдіть спеціальний апарат, до якого підключається система охолодження.
2
Встановіть коробку передач в положення «паркування» і підключіть шланги апарату до системи охолодження АКПП. Після цього заведіть двигун і дайте йому пропрацювати кілька хвилин. Потім заглушите мотор. Акуратно зніміть піддон, в якому може зібратися досить велика кількість масла, тому будьте обережні при виконанні даної процедури.
3
Від'єднайте фільтр і уважно огляньте його. Якщо він досить забруднений, то замініть його на новий. Попутно ретельно вимийте піддон і очистіть його від забруднень. Поставте в піддон нову прокладку. Після цього встановіть його на своє місце і залийте масло в АКПП, стежачи за рівнем за допомогою щупа.
4
Заведіть двигун і почніть промивку. Сигналом до закінчення даної операції буде те, що кількість олії, що заливається дорівнюватиме виливається. За цей час рідина пройде через фільтр апарату приблизно 5-6 разів. Долийте масло до необхідного рівня, після чого від'єднайте шланги від промивного апарату. Не забудьте підключити систему охолодження і поставити на місце захист двигуна і АКПП, якщо вони мають місце бути.
5
Після закінчення робіт перевірте працездатність коробки передач в русі, одночасно з цим рівномірно розподіляючи масло всередині АКПП. Для цього акуратно перемикайте важіль у різні положення, стежачи за тим, щоб при цьому не було стороннього шуму, скреготу, а всі перемикання повинні бути плавними і чіткими.