Що таке мануфактура.

Мануфактура називається велике підприємство, де переважно застосовується ручна праця найманих працівників і спостерігається широке застосування системи розподілу праці. Вперше мануфактури з'явилися в Італії, в XIV столітті, а пізніше в інших найбільш розвинутих країнах, таких як Нідерланди, Англія і Франція.
Інструкція
1
Перші мануфактури були розташовані у Флоренції (сукноделие та виготовлення вовни), в Венеції і Генуї (суднобудування), Тоскані і Ломбардії (гірський видобуток і рудники). Всі підприємства не мали цехових обмежень і не повинні були слідувати певним регламентам.
2
Мануфактури виникали в результаті об'єднання майстерень ремісників, які володіли різною спеціалізацією. Завдяки цьому один продукт міг здійснюватися в одному місці.
3
Бувають розсіяні і централізовані підприємства. Розсіяні мануфактури організуються в тому випадку, коли підприємець роздає сировину своєю ремісникам для послідовної переробки. Такий тип найбільш справедливий для текстильних майстерень і тих місць, де не діють будь-які цехові обмеження. Працівниками таких фірм ставали бідні люди, які мали певну власність (будинок з маленьким ділянкою землі), але не могли забезпечувати свою сім'ю, а тому шукали додаткову роботу. Наприклад, один працівник переробляв шерсть-сирець в пряжу, яку отримував мануфактурист, і віддавав її іншому працівнику, який в свою чергу з даної пряжі міг зробити тканину.
4
У централізованій мануфактурі всі робочі переробляють сировину в одному приміщенні. Підприємства такого роду поширені в тих місцях, де технологічний процес вимагав спільної праці великої кількості працівників, які виконують різні операції. Такий тип був характерний для текстильної, гірничорудної, металургійної, поліграфічної, паперової та цукроварних галузей. Власниками таких фірм були багаті купці або цехові майстри. Такі великі мануфактури створювалися безпосередньо державою.
5
Такий тип виробництва був характерний для Європи в XVII-XVIII столітті. Сучасні мануфактури в своїй діяльності використовують саму новітню техніку, а більшість процесів автоматизовано і не має на увазі участі персоналу.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=QxszTOwx9Vs