Як креслити конус.

Конус - фігура, отримана за допомогою об'єднання променів, які виходять з однієї точки (вершини) і проходять через плоску поверхню. Цією фігурою можна також назвати тіло, яке може бути отримано при обертанні прямокутного трикутника навколо одного катета. Конус, який є багатокутником, вже можна назвати пірамідою.
Інструкція
1
Для початку на аркуші папері потрібного вам формату проведіть вісь симетрії необхідної висоти, що дає лінію, з двох сторін якої зображення дзеркально відбивається.
2
Пометьте висоту конуса за допомогою точки на отриманої осі. Для нижньої частини конуса проведіть горизонталь, яка позначить початок фігури.
3
За допомогою штрихів відкладіть рівну відстань з двох сторін осі на нижній межі. Так ви зобразите ширину підстави.
4
Далі накресліть еліпс. Чотири точки овалу можна легко знайти, якщо провести через центр квадрата в перспективі діагоналі, які з'єднають точки 2-4 і 1-3. Ці лінії будуть паралельні сторонам квадрата і проходитимуть через його центр (в даному випадку паралельної буде лінія 2-4). Тепер спробуйте намалювати овал, який по периметру проходить через всі 4 точки.
5
Проведіть косі лінії від отриманих двох протилежних сторін підстави до точки центру, яка позначена на колі.
6
Зітріть лінії побудови і дальню кордон у еліпса. Конус можна вважати накресленим.
7
На малюнку не забудьте помістити падаючу тінь залежно від потрібного освітлення. Заштрихуйте конус. Верхня частина повинна бути темніше нижньої, водночас тінь і світло потрібно завершити рефлексом. Падаюча тінь повинна починатися з того місця, де починається і тінь предмета.
Зверніть увагу
Развертка утворюється за допомогою прямокутного трикутника, в якому катет h є висотою конуса від основи до вершини. Гіпотенуза трикутника утворює бічну поверхню. Радіус основи визначається колом із зазначеним радіусом r. Кут сектора на бічній поверхні фігури визначається за формулою? = 360r/l.
Корисна порада
Якщо вам необхідно накреслити усічений конус (частина конуса), то подібно основи доведеться накреслити ще один еліпс аналогічним чином у верхній частині фігури. Після цього достатньо лише стерти вершину.
Якщо ви не володієте каліграфічним почерком і немає можливості роздрукувати потрібну напис на принтері, то при необхідності оформити вітальний плакат, написати оголошення або афішу на виручку прийде уміння креслити літери .
Вам знадобиться
  • - папір, ватман або картон;
  • - простий олівець;
  • - лінійка, транспортир.
Інструкція
1
Перед тим як креслити літери необхідно виконати разлиновку простим олівцем. Для кожного рядка проведіть три горизонтальні лінії: нижню межу написи, на відстані 2/3 від неї - верхню межу для прописних літер і, відмірявши ще 1/3, прокреслите верхню межу для заголовних букв. Під рядком залиште відступ і накресліть такі ж горизонтальні лінії для інших рядків.
2
Для похилих букв слід накреслити вертикальні лінії під необхідним кутом. Прикладіть транспортир до однієї з горизонтальних ліній, відміряйте кут і проведіть пряму. Паралельно цій лінії прокреслите декілька вертикальних прямих.
3
Букви російського алфавіту з техніки накреслення можна розділити на 5 груп. В першу групу входять літери , що складаються з прямих ліній, і креслити їх найпростіше: Н, Г, Е, П, Т, Ц, Щ, Ш. Ці літери однакові по ширині, за винятком Ш і Щ.
4
Букви Л, Д, М, І складаються як з прямих, так і з похилих ліній. До третьої групи належать літери , що складаються тільки з похилих ліній: У, X, А. Для того щоб креслити ці 7 букв вам знадобиться тільки лінійка.
5
Букви О, С, Е, 3 складаються з округлих ліній. Для креслення заокруглень використовуйте креслярські лекала або циркуль, попередньо визначившись з розмірами букв.
6
В найчисленнішу, п'яту групу, входять літери , що складаються з горизонтальних і вертикальних ліній в поєднанні з закругленими деталями. Це Б, В, Ж, К, Р, Ч, Ф, Комерсант, И, Ь, Ю, Я. Креслити ці літери можна як за допомогою лінійки, так і за допомогою циркуля.
7
Щоб було легше креслити літери на розмітці, спочатку на окремому аркуші паперу накресліть алфавіт, відпрацюйте техніку креслення, визначте необхідні розміри знаків. Для додання буквах обсягу накресліть ескіз літери , потім додайте з обох сторін кілька міліметрів і прокреслите контур. Зітріть ластиком внутрішні лінії.
8
Після завершення роботи зітріть розмітку. При бажанні розфарбуйте літери будь-якими художніми фарбами.