Як навчитися бути впевненим.

Впевненість у собі, віра у власні сили і ставлення до життя формуються у людини з дитинства. У сім'ї, де у батьків занижена самооцінка, де є пасивне ставлення до життя, навряд чи дитина виросте упевненим, оптимістичним і соціально успішною людиною. Як же навчитися вірити у власні сили і не боятися труднощів?
Інструкція
1
Для того щоб набути впевненості, обов'язково почніть добре ставитися до самого себе. Любіть себе і всіма способами підвищуйте самооцінку.
2
Почніть приймати себе таким, як ви є. Зверніть увагу на оточуючих: у чомусь вони можуть бути краще вас, але далеко не в усьому. У вас теж є чим пишатися і що в собі цінувати. Намагайтеся бути чесним з собою і оточуючими. Адекватно оцінюйте свої сильні сторони і недоліки. Пам'ятайте, що вони - невід'ємна частина вашої особистості.
3
Напишіть на листку паперу всі свої головні достоїнства і носите цей список з собою. Коли вас знову застане приступ невпевненості в собі і під загрозою опиниться ваша самооцінка, перечитайте список - вам обов'язково стане легше.
4
Придивіться до того, як поводяться впевнені люди з вашого оточення. Потренируйтесь наодинці з собою наслідувати їх: голос, постава, хода, манера поведінки.
5
Намагайтеся робити більше добра людям навколо вас. Допоможіть літній сусідці, купивши їй продукти, подайте жебракові. Надаючи допомогу іншим, людина більше починає цінувати себе і те, що у нього вже є.
6
Приймайте життя у всьому його різноманітті. Спокійно ставтеся до всіх злетів і падінь, неприємностей і проблем. Оцінюйте складну ситуацію і знаходите вихід з неї, не піддаючись паніці і хандри. Відкрито висловлюйте свої почуття, коли відстоюєте свою думку чи правоту.
7
Навчіться ставити перед собою маленькі завдання і вирішувати їх, поступово переходите до більш складним, значним цілям. Досягнення навіть маленької мети допомагає набути впевненості у власних силах.
8
Посміхайтеся частіше. Сміх корисний для вашого внутрішнього стану і здоров'я в цілому. Не упускайте моменту посміятися, в тому числі над собою.
Корисна порада
Пам'ятайте, що зовнішнє благополуччя, впевненість можуть бути штучними і напускною. Людина в будь-який момент може втратити гроші, роботу, влада. Намагайтеся бути повноцінною особистістю, незалежно від вашого добробуту.