Як зробити викрійку сукні. Як зробити лекало для сукні.

Основою викрійки будь-якого сукні є базове лекало. Це проекція розгортки фігури людини на якусь площину, ні що інше як креслення. Виготовлення базового лекала - процес трудомісткий, вимагає зняття великої кількості мірок і безлічі побудов. Для того щоб зробити викрійку сукні, краще скористатися готовими кресленнями викрійок. Їх можна знайти в спеціальних журналах мод, в Інтернеті і на дисках із спеціальними програмами.
Вам знадобиться
  • • Листи з кресленнями готових викрійок
  • • Сантиметрова стрічка
  • • Олівець
  • • Лінійка
  • • Ножиці
  • • Калька для перекладу викрійок
  • • Кравецькі крейда
  • • Швейні шпильки
  • • Тканина
Інструкція
1
Перед тим як зробити викрійку сукні, зніміть основні індивідуальні мірки: 1. ОГ - обхват груді.2. ВІД - обхват таліі.3. ОБ - обхват бедер.4. ДСТ - довжина спини до таліі.5. ДПТ - довжина переду від плеча до талії. Мірку знімають від середини плеча через найвищу точку грудей. Талію обв'язують поясом.6. Дпл - довжина плеча.7. ДІ - довжина ізделія.8. ДР - довжина рукава.Меркі знімайте за вказаними на схемі місцях. Сантиметрова стрічка повинна щільно прилягати. Не допускається провисання і також сильне натяг стрічки. Від цього залежить точність вибору вашого розміру.
2
По таблиці стандартних розмірів одягу визначте ваш розмір. Орієнтуйтеся на основні мірки, такі як обсяг грудей і обсяг бедер.Обратіте увагу, у кожного виробника можуть бути свої таблиці розмірів. Тому для вибору користуйтеся саме тієї таблицею, яку пропонує виробник викрійок. Зазвичай готові викрійки роблять на кілька размеров.Для обраного вами фасону сукні знайдіть маркування деталей та умовні позначення ліній їх розкрою.
3
Розкладіть лист з готовими викрійками на рівну, тверду поверхню. Зверху накрийте калькою. За номером деталі і умовним лініях олівцем прокреслите на кальці безперервну лінію, не відступаючи від нее.На аркушах готових викрійок лінії деталей однієї сукні часто перетинаються. Посуньте кальку таким чином, щоб форма наступної деталі помістилася поруч з уже накреслений. Лінії деталей сукні на кальці не повинні пересекаться.Некоторие великі деталі на аркушах викрійок ділять на частини. Зістикуйте їх по лініях суміщення. Готові деталі акуратно виріжте ножицями строго по лініях.
4
Складіть підготовлену для сукні тканину вдвічі по частковій лінії. Тканина повинна лежати виворітного стороною. Розкладіть її на рівній і твердій поверхні. Додайте деталі викрійки з кальки на тканину, дотримуючись лінії згину і припуски на шви. Ці вказівки обов'язково повинні бути в інструкції по збірці і пошиву сукні. Зафіксуйте шпильками кожну деталь, щоб не було зміщень в процесі раскроя.Обведіте кожну деталь сукні Кравецьким крейдою безперервної тонкою лінією. Кожну лінію припусків на шви прорисуйте пунктиром. Перед розкриємо ретельно перевірте кожну деталь і пам'ятайте: «Сім раз відміряй, один раз відріж!».
Зверніть увагу
Важливо відзначити, що готову викрійку не варто коригувати, якщо ваші розміри далекі від стандартних. В такому випадку потрібно виготовлення індивідуального лекала за вашими мірками.
Корисна порада
Якщо у вас мало досвіду в розкрої і пошитті, не варто відразу розкроювати хорошу тканину по підготовлених викрійками. Розкроїте спочатку плаття з простої тканини. Примірявши попередньо сметанну пробну модель, ви можете внести корективи в основну викрійку.
Маленькі діти дуже швидко ростуть, кожен сезон їм потрібна нова одяг. Дівчатка люблять різнокольорові сукні : для гуляння по вулицях влітку, на ранки, та й просто покрасуватися в садку перед подругами. На примхливих розпещених дочок НЕ напокупали нарядів. Тому легше зшити плаття своїми руками.
Вам знадобиться
  • великий аркуш паперу або частину шпалер, олівець, лінійка
Інструкція
1
Виберіть колір, фасон. Для побудови викрійки сукні вам потрібно виміряти: полуобхват шиї, грудей, талії, стегон, центр грудей, ширину спини, довжину спини до лінії талії, довжину плечі, рукава, обхват руки, довжину вироби. Після цього можна взяти великий аркуш паперу або частину шпалер, олівець, лінійку і приступати до побудови викрійки.
2
Знайдіть ліву сторону аркуша паперу, проведіть вертикальну лінію, відступивши від верхнього зрізу на 7 см. На цій лінії поставте точки А і Н. Від точки А вправо відкладайте мірку Напівобхват грудей плюс 6 см, ставите точку В. Від неї вниз ведіть перпендикуляр і на перетин з лінією низу поставте крапку Н1. Дивіться, яка довжина спини від лінії талії, і відкладайте цю мірку від точки А вниз. Ставте точку Т. Від неї вправо ведіть горизонтальну лінію на перетин з лінією низу отметьете точку Т1.
3
Тепер накресліть лінію стегон: від точки Т вниз відкладіть 1/2 мірки довжини спини до талії і поставте крапку Б. Від цієї позначки ведіть вправо лінію до лінії ВН1 і поставте мітку Б1. Виміряйте ширину спини і додайте до неї півтора сантиметра. Стільки потрібно відкласти від точки А і провести лінію.
4
Поверніться до точки А1. Від неї відкладайте четверту частину Напівобхват грудей, ставте крапку А2, креслите зріз горловини спинки. Від точки А вправо відміряйте третину від Напівобхват шиї плюс півсантиметра і ставте позначку А3. З точки А3 вгору проведіть перпендикуляр, на якому відкладіть 1/10 мірки Напівобхват шиї плюс 0,8 см і поставте точку А4. Знайдіть кут в точці А3 і поділіть його навпіл. З цієї лінії від А3 відкладайте десяту частину від мірки Напівобхват шиї і ставте точку А4.
5
Точки А, А4, А5 з'єднуйте плавною, злегка увігнутої лінією. Від А1 вниз відкладайте півтора сантиметра і ставте крапку П. Точки П і А4 з'єднуються лінією. Від А4 відкладайте вниз довжину плеча і ставте П1. Визначтеся з глибиною пройми.
6
Від точки П прямо вниз відраховуйте чверть Напівобхват до грудей плюс 7 см і ставте позначку Г. Від неї проводите горизонтальну лінію до лінії АН і позначте точку перетину буквою Г1, А з лінією ВН1 - Г3. Від позначки Г3 вліво накресліть лінію, рівну центру грудей і поставте крапку Г6. З неї також проводите перпендикуляр до лінії В1В2 і відзначте В6. Побудуйте лінію талії переду: від Т1 вниз відкладайте півтора сантиметра і поставте позначку Т5. Точки Т4 і Т5 з'єднуйте плавною кривою. Викрійка готова.
Корисна порада
Звичайно, її побудова - довгий кропіткий процес. І якщо вам просто лінь цим займатися, то візьміть одну з майок дитини, пропрасуйте її, приколіть до рулону шпалер і обведіть олівцем. А потім продовжите бічні лінії до довжини сукні.